Košarka
0

ABA liga: Cedevita bolja od Olimpije, četiri poena Muse i 12 poena Gordića

U 23. kolu ABA lige Cedevita je u gostima rezultatom 91:84 slavila protiv Union Olimpije.

Aktuelni prvaci Hrvatske utakmicu su prelomili tek u posljednjoj četvrtini, a do tada nisu imali prednost veću od dva poena razlike. Union Olimpija je skoro cijelu treću četvrtinu čuvala prednost koja je rasla najviše do sedam poena razlike, ali je tim iz Zagreba sjajnom igrom u posljednjih deset minuta stigao do 17. pobjede u ligi (91:84).

Pilepić je sa 20 koševa bio najbolji strijelac Cedevite, dok je na drugoj strani odličnu partiju pružio bivši reprezentativac BiH Zack Wright koji je postigao 18 poena i dodao osam asistencija.

Bh. reprezentativci u redovima Cedevite Nemanja Gordić i Džanan Musa upisali su 12, odnosno četiri poena.