Ovu temperaturu trebate održavati u kupaonici kako biste izbjegli pojavu vlage i plijesni
Kako temperature počnu padati, a nebo postaje sivo, to je siguran znak da neće proći dugo dok ne dođe vrijeme da se uključi grijanje.
Kako temperature počnu padati, a nebo postaje sivo, to je siguran znak da neće proći dugo dok ne dođe vrijeme da se uključi grijanje.
U mnogim domovima, nakupljanje vlage ne primjećuje se sve do trenutka dok se ne pojave znakovi oštećenja, neugodnog mirisa u domu ili čak zdravstvenih problema, kao što su alergije i poteškoće s disanjem.
S raznolikom ponudom proizvoda na tržištu, čini se kako čišćenje nikada nije bilo lakše. Ipak, nije sve u tome da samo uzmemo krpu u ruku i sredstvo za čišćenje i krenemo u borbu.
Dolaskom hladnijeg vremena u mnogim domaćinstvima se javljaju problemi s vlagom.
Jesen i hladniji dani sa sobom nose i probleme s vlagom koji se javljaju u mnogim domaćinstvima.
Mnogi su znaci prisutnosti vlage i plijesni u prostoriji, ali osim što su neugodni za oko i njuh, mogu imati i opasne posljedice na vaše zdravlje.
Imat višak kondenzacije ili vlage u vašem domu može u najboljem slučaju biti neugodno, a u najgorem slučaju, ozbiljno štetiti vašem zdravlju.
Kondenzacija na prozorima je učestala pojava tokom zimskih mjeseci i hladnijeg vremena, a postoje dva jednostavna načina kako je se možete riješiti - uz pomoć soli ili mačijeg pijeska.
Postoji mnogo komercijalnih proizvoda koji su učinkoviti za uklanjanje plijesni, ali mnogi od njih sadrže jake hemikalije koje mogu biti jednako štetne kao i sama plijesan. Ipak, postoji nekoliko načina da se riješite plijesni na prirodan način.
Zima je vrijeme kada se vlaga najviše uvlači u zidove naših domova pa je važno znati kako je se možemo riješiti.