83

Rukometaši BiH porazom završili grupnu fazu SP-a

Piše: A. D.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Posljednja utakmica grupne faze takmičenja na Svjetskom prvenstvu u Kataru rukometašima Bosne i Hercegovine donijela je poraz od jake selekcije Hrvatske. Konačni rezultat glasio je 28:21 za naše protivnike.

Veliki broj tehničkh grešaka tokom prvog poluvremena uz raspoložene hrvatske reprezentativce učinili su da na pauzu rukometna reprezentacija BiH ode sa minus devet.

Osam pogodaka koje smo postigli u prvom poluvremenu bilo je djelo tek dvojice naših igrača, i to kapitena Muhameda Toromanovića i mladog Josipa Perića koji je još jednom pokazao da je budućnost bh. rukometa.

Nastavak smo otvorili pogotkom Toromanovića nakon odlične asistencije Jankovića. Osim Jankovića i golmana Dejanovića selektor Marković večeras je povjerenje ukazao i Muhamedu Zulfiću, odnosno Mirku Mikiću koji su prethodno bili u drugom planu.

U 40. minuti smo ostali bez Alena Ovčine koji je zaradio crveni karton. U prvih deset minuta nastavka naši su bili za nijansu bolji, pa smo umjesto minus devet u 41. minuti imali minus osam 21:13.

U finiš meča ušli smo sa zaostatkom od devet pogodaka, a rezultat u 56. minuti glasio je 27:18. Meč je okončan sa podnošljivih 28:21.

Igrač utakmice je Igor Karačić iz selekcije Hrvatske.

Naša reprezentacija u ponedjeljak igra prvu utakmicu President kupa protiv Bjelorusije.

SP u rukometu, 5. kolo:

A-grupa: Brazil - Čile 30:22 Španija - Slovenija 30:26 Katar - Bjelorusija 26:22

1. Španija 5 5 0 0 162:127 10
  1. Katar 5 4 0 1 137:122 8
  2. Slovenija 5 3 0 2 160:145 6
  3. Brazil 5 2 0 3 114:108 4
  4. Bjelorusija 5 1 0 4 147:155 2
  5. Čile 5 0 0 5 104:164 0

B-grupa: Tunis - Iran 30:23 Hrvatska - Bosna i Hercegovina 28:21 Makedonija - Austrija 36:31

1. Hrvatska 5 5 0 0 158:124 10
  2. Makedonia 5 4 0 1 153:138 8
  3. Austrija 5 2 1 2 147:140 5
  4. Tunis 5 2 1 2 132:133 5
  5. Bosna i Hercegovina 4 1 0 3 97:100 2
  6. Iran 5 0 0 5 127:172 0

Parovi osmine finala (nedjelja): Španija - Tunis Katar - Austrija Slovenija - Makedonija Brazil - Hrvatska

President kup (ponedjeljak): Bjelorusija - Bosna i Hercegovina Čile - Iran