35

Rukometaši BiH misiju u Kataru započeli porazom od Portugala

Piše: A. D.
(Foto: RS BiH)
Rukometna reprezentacija BiH katarsku misiju iznenađujuće je započela porazom od Portugala u sklopu turnira koje organizuje Rukometni savez zemlje domaćina Svjetskog prvenstva.

Konačan rezultat meča glasio je 26:22 u korist Portugala.

Portugalci su bolje otvorili meč i poveli 2:0, nakon čega je prvi gol za Bosnu i Hercegovinu postigao Mirsad Terzić. Desetak minuta kasnije Portugalci su imali prednost od šest pogotka, a rezultat je glasio 8:2, nakon čega je Alen Ovčina smanjio na 8:3.

Odbranjeni sedmerac Nebojše Grahovca donekle je vratio samopouzdanje pa smo preko Terzića u 27. minuti došli na minus četiri (11:7).

Poluvrijeme je zaključio Faruk Vražalić pogotkom za 14:8. Nakon gola Čelice (devetog za naš tim) uslijedili su teški promašaji Ovčine, odnosno promašen sedmerac Vražalića.

Portugalci su u 40. minuti ponovo imali osam razlike, nakon čega je na 19:12 smanjio Faruk Vražalić. Uslijedio je novi gol Portugala, a potom pogodak Mikića, te dva gola Malinovića za 20:15.

Deset minuta prije kraja Portugalci su imali plus devet, nakon čega je Karačić pogodio za 25:17, odnosno Milas za 25:18.

U finišu su izabranici Dragana Markovića zaigrali nešto bolje pa smo golovima Milasa, Burića i Malinovića došli do podnošljivih 26:21. Do kraja su naši rukometaši uspjeli postići još jedan gol za konačnih 26:22.

Portugal - BiH 26:22 (14:8)

Vražalić 2, Ovčina 1, Mikić 3, Čelica 2, Terzić 3, Milas 1, Karačić 1, Malinović 6 i S. Burić 3 gola, Dejanovic 4 odbrane, Grahovac 2 odbrane i B. Buric 7 odbrana.