Rukomet
22

Novi remi bh. rukometaša u Kataru

Piše: A. D.
Rukometaši Bosne i Hercegovine remizirali su večeras u Kataru sa selekcijom Portugala rezultatom 22:22.

Zanimljivo je da je i sinoćnji meč izabranika Dragana Markovića protiv domaćeg Katara okončan identičnim rezultatom, kao i podatak da su i na prvoj utakmici također protiv Portugala naši rukometaši postigli 22 pogotka.

Selektor našeg tima večeras je priliku za igru dao igračima koji su na prva dva meča imali manju minutažu, a uzme li se u obzir da je uslovno rečeno prva ekipa na prvom susretu doživjela poraz, može se konstatovati da su rezervisti opravdali selektorovo povjerenje.

Prvo poluvrijeme okončano je vodstvom našeg tima 15:12, dok su u drugom Portugalci bili bolji i izborili remi.

Naš najefikasniji igrač bio je Duško Čelica sa četiri postignuta pogotka, dok su Vranješ, Burić i Milas pogađali po tri puta. Po dva pogotka postigli su Mikić, Perić, Savić i Nikola Prce koji je večeras nastupio prvi put nakon neugodne povrede. Golmani Burić i Dejanović su imali po osam odbrana, dok je Grahovac sakupio četiri odbrane.