Rukomet
28

Bh. rukometaši remizirali sa domaćinom SP-a Katarom

Nakon jučerašnjeg poraza od Portugala, najbolji rukometaši Bosne i Hercegovine danas su remizirali u Kataru sa domnaćom selekcijom, a konačan rezultat meča glasio je 22:22.

Tokom prvog poluvremena nijedna selekcija nije uspijevala rezultatski se odlijepiti, pa se na odmor otišlo rezultatom 12:11 u korist Katara.

Na početku drugog poluvremena naši su zaigrali mnogo bolje i došli do prednosti od četiri pogotka nakon 15 minuta igre. Domaćini do kraja uz naklonost sudijskog para ipak uspijevaju izjednačiti, pa je susret završen rezultatom 22:22.

Najefikasniji u našem timu sa po četiri pogotka bili su Terzić i Čelica, dok je Toromanović pogađao tri puta. Grahovac, Benjamin Burić i Dejanović na golu su proveli po 20 minuta, a najuspješniji bio je Burić sa sedam odbrana. Grahovac je upisao četiri, a Peđa Dejanović tri odbrane.

BiH - Katar 22:22

BiH: Vražalić 3, Ovčina 3, Milkić, Janković, Burić 1, Savić 1, Terzić 4, Čelica 4, Karačić 1, Prce, Vranješ, Malinović, Milas, Zulfić, Perić, Toromanović 3, Građan.

Katar: Ahmedo, Memišević 1, Hamdoun 1, Madadi, Vidal 3, Roine 3, Da Costa 1, Ben Ali, Malachi, Alkarbi 1, Marković 6, Damjanović, Madadi, Awad, Ahmed, Šarić 2.