BH Telecom Premijer liga
0

Zvijezda i Borac remizirali, nacionalističko navijanje Lešinara

U okviru 16. kola BH Telecom Premijer lige BiH, Zvijezda i Borac su remizirali rezultatom 1:1.

Malo nogometa, previše nacionalizma i nesportskog ponašanja navijača Borca. Ovako bi se ukratko mogao opisati današnji susret u Gradačcu.

Utakmica je prvi put prekinuta u 22. minuti nakon nacionalističkog skandiranja Lešinara. Ubrzo je uslijedio i sukob navijača Borca sa navijačima domaćeg tima.

Nakon više od 40 minuta prekida, ispražnjen je zapadni dio tribine te su se stvorili uslovi za nastavak utakmice.

Ubrzo, gosti su poveli preko Stokića, međutim, domaćini su izjednačili u finišu prvog dijela preko Stančeskog. Sa rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

U nastavku utakmice na stadionu Banja Ilidža Zvijezda je preko Džafića i Diatte zaprijetila golu Borcu, međutim, rezultat se nije mijenjao.

U 80. minuti Zvijezda je ostala bez igrača na terenu nakon što je Jahić dobio crveni karton. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata.