0

Zvijezda deklasirala Široki, Slavija slavila u Banovićima

Sarajevo-x.com
U 19. kolu bh. Premijer lige u subotnjem terminu od 15 sati su odigrane četiri utakmice. Zvijezda je sa šest golova deklasirala Široki Brijeg, Rudar je slavio protiv Veleža, Travnik protiv Leotara, dok je Slavija iz Banovića također odnijela sva tri boda.

Zvijezda - Široki Brijeg 6:1

Iako je početak utakmice u Gradačcu između Zvijezde i Širokog Brijega protekao u dominaciji gostiju, do vodstva je ipak došla domaća ekipa. Strijelac za Zvijezdu je u 15. minuti bio kapiten Amir Hamzić. Bolju igru Zvijezde je svojim golom u finišu prvog dijela krunisao Samir Nuhanović. U nastavku utakmice, domaći su došli i do trećeg gola. U 54. minuti se u strijelce upisao Ristić. U narednih deset minuta su postignuta dva gola. Prvo je za 4:0 pogodio Armin Delić, a potom je za goste bio precizan Ljubić. Peti gol za domaće je djelo Husića u 81. minuti. Svojim drugim golom u ovoj utakmici, a šestim za Zvijezdu, katastrofu Širokobriježana je zapečatio Nuhanović. Zvijezda je protiv Širokog Brijega slavila rezultatom 6:1.

Travnik - Leotar 1:0

Travničani su na Piroti ugostili ekipu Leotara. Fajić se u prvom poluvremenu propisno ispromašivao. Ćurić je u 39. minuti imao odličnu priliku da ispravi Fajićeve greške i donese prednost Travniku, ali je promašio prazan gol sa samo metar i po. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0 uprkos dominaciji domaće ekipe. Ta dominacija je nastavljena i u drugom poluvremenu. Travnik je poveo u 64. minuti golom Helvide. Minut kasnije su domaći ostali sa deset igrača na terenu zbog crvenog kartona kojeg je dobio Hadžić. Uprkos činjenici da igraju sa igračem manje, ekipa Travnika je uspjela sačuvati svoj gol i upisati nova tri boda.

Budućnost - Slavija 0:1

U prvom poluvremenu utakmice u Banovićima igralo se uglavnom na sredini terena. Domaći nisu uspjeli nametnuti svoju igru i napraviti ozbiljnije prilike, čak su gosti mogli doći u prednost u 40. minuti, ali je golman Budućnosti Husić odličnom intervencijom krajnjim naporom odbranio šut Todorovića. Todorović je opasno zaprijetio i početkom drugog poluvremena, ali je ponovo propustio donijeti vodstvo Slaviji. No, bolja igra gostiju je rezultirala pogotkom. Nemanja Pušara je pogodio u 59. minuti susreta. Nakon što je u 82. minuti susreta igrač Budućnosti Adnan Sarajlić dobio crveni karton, "pocrvenio" je i Slavijin Todorović. Ekipa iz Lukavice je do kraja susreta zadržala vodstvo i ostvarila vrijednu pobjedu na gostujućem terenu.

Rudar Prijedor - Velež 2:0

Rudar je od prve minute ofanzivnom igrom pokušavao doći do vodstva. Gosti su takav tempo igre prihvatili, te su u nekoliko navrata opasno zaprijetili golmanu domaćih. Iz takve igre je Rudar došao do vodstva preko Mirze Džafića i to nakon kornera u 27. minuti utakmice. Domaći se nisu zadovoljili minimalnim vodstvom, te su nastavili opsjedati protivnički gol. Džafić je ponovo bio strijelac u 45. minuti susreta. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Utakmica između Borca i Čelika počinje u 18 sati. U nedjelju su na rasporedu preostala tri susreta 19. kola: Zrinjski - Sarajevo, Olimpic - Drina Zvornik, te Željezničar - Sloboda.

1. Borac 18 12 4 2 24:9 40
  2. Željezničar 18 11 2 5 34:14 35
  3. Sarajevo 18 9 5 4 26:15 32
  1. Rudar 19 8 7 4 22:19 31
  2. Travnik 19 9 2 8 29:25 29
  3. Slavija 19 9 1 9 29:31 28
  4. Olimpic 18 8 3 7 18:19 27
  5. Čelik 18 7 4 7 19:17 25