0

Široki deklasirao Slobodu, remi Travnika i Čelika

Sarajevo-x.com
U 23. kolu bh. nogometne Premijer lige u terminu od 16:30 sati je odigrano pet susreta. Pobjede su ostvarili Široki Brijeg, Leotar, Zvijezda i Rudar.

Široki Brijeg - Sloboda 4:0

Široki Brijeg je na Pecari u ovom kolu dočekao tuzlansku Slobodu. Domaći su poveli u 18. minuti susreta. Nakon akcije Wagnera i Roskama, precizan je bio Ćorić koji je matirao golmana Slobode Mujkića. Drugi gol za Širokobriježane je djelo Zakarića iz 28. minut. Široki je nastavio dominirati i u drugom poluvremenu, te je došao i do trećeg gola kojeg je postigao Ivanković u 65. minuti susreta. Pet minuta kasnije je debakl Slobode je ovjerio Roskam.

Leotar - Drina 1:0

Leotar je u prvom poluvremenu imao više od igre. Mnogobrojne prilike su rezultirale vodstvom u 44. minuti kada je pogodio Kokić. To je ujedno bio i jedini pogodak na ovom susretu.

Travnik - Čelik 0:0

Travnik i Čelik su odigrali loše prvo poluvrijeme. Vrijedne pomena su prilike Fajića koji je zaprijetio gostima, dok je na drugoj strani dobru priliku propustio Hadžić. Travnik i Čelik su i u drugom dijelu susreta nastavili sa lošom igrom. Ipak, Purić je mogao dovesti Čelik u vodstvo u 56. minuti, ali je pogodio stativu. Nakon njega je pokušao i gostujući igrač Adilović. Do kraja susreta golova nije bilo, tako da su Travnik i Čelik osvojili po jedan bod.

Zvijezda - Slavija 2:1

Zvijezda je došla u prednost u 40. minuti susreta kada je pogodio Samir Nuhanović. Vodstvo na 2:0 je povisio Hasić u 84. minuti. Slavija je uspjela smanjiti rezultat u 90. minuti iz jedanaesterca kojeg je realizovao Radovanović i postavio konačan rezultat ove utakmice.

Rudar - Zrinjski 2:0

U Prijedoru je odigrana utakmica u kojoj su domaći slavili rezultatom 2:0 iako su veći dio susreta igrali sa igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Kotoran. Strijelac prvog gola na ovom susretu je bio Mirza Džafić, koji je pogodio u 52. Uprkos tome što je igrao sa igračem manje, Rudar je i dalje bio opasan protivnik, pa je došao i do drugog gola preko Kovačevića u 85. minuti utakmice. Domaći su zasluženo osvojili sva tri boda.

U 19.30 sati počinju dva meča u kojim se sastaju Željezničar - Velež i Borac - Budućnost, dok se posljednji susret ovog kola između Olimpica i Sarajeva igra od 20 sati.

1. Borac 22 14 6 2 27:9 48
  2. Željezničar 22 13 2 7 37:16 41
  3. Sarajevo 22 11 5 6 34:21 38
  4. Široki Brijeg 23 14 1 10 45:38 37
  5. Rudar 23 9 8 6 28:28 35
  6. Sloboda 23 10 4 9 21:23 34
  7. Olimpic 22 10 4 8 21:23 34
  8. Travnik 23 10 3 10 36:28 33