8

Zrinjski u odbranu titule krenuo pobjedom nad Radnikom

(Foto: Željko Miličević/Klix.ba)
U posljednjem meču prvog kola Premijer lige BiH Zrinjski je savladao Radnik rezultatom 2:1.

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine nije imao problema protiv aktuelnog osvajača Kupa naše zemlje, te je u novu sezonu krenuo sigurnom pobjedom.

Plemići su poveli već na početku susreta, a mrežu Lučića zatresao je Jakovljević glavom već u 17. minuti susreta.

Prednost Mostarcima od 2:0 donio je Bilbija u 61. minuti nakon sjajno odigranog kontranapada, a samo 13 minuta kasnije Zrinjski je ostao sa igračem manje nakon što je isključen Katanec.

Radnik je iskoristio brojčanu prednost na terenu i do konačnih 2:1 došao u trećoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena preko Obradovića.

Rezultati prvog kola Premijer lige BiH: Krupa na Vrbasu – Mladost Doboj Kakanj 1:1, Široki Brijeg – Vitez 1:1, Zrinjski – Radnik 2:1, Čelik – Metalleghe 1:3, Sloboda – Olimpic 3:0, Željezničar – Sarajevo 1:1.