30

Sloboda s lakoćom savladala Olimpic, Krpić dvostruki strijelac

(Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
Sloboda je u prvom kolu Premijer lige BiH s lakoćom savladala Olimpic rezultatom 3:0.

Tuzlaci su veoma rano došli u vodstvo. Igrao se 14. minut kada je Veselinović ubacio, a Krpić iz peterca zakucao loptu u Bandovićevu mrežu.

Već u 25. minuti Krpić je postigao svoj drugi gol na meču. Karić je pogriješi, a poklon je iskoristio Krpić koji je rutinski savladao Bandovića.

Već u narednom napadu Lelić je imao šansu za smanjenje vodtsva, no njegov udarac brani Bobić.

U 67. minuti Sloboda je mogla doći do trećeg gola, no Stjepanović nije uspio pogoditi praznu mrežu.

Hadžić je u 73. minuti imao šansu da pogodi za goste, ali Bobić je fenomenalno intervenisao.

Konačnih 3:0 postavio je Kostić iz penala kojeg je izborio Ordagić u 89. minuti susreta.