0

Zenit i Porto remizirali, Hulk promašio penal

Remijem je završena prva današnja utakmica grupne faze Lige prvaka između Zenita i Porta na stadionu Petrovsky u St. Petersburgu. Konačni rezultat glasio je 1:1.

Gosti iz Portugala su u 23. minuti došli do vodstva golom Gonzaleza, koji je pratio sjajan centaršut i savršeno glavom pogodio pored desne stative.

Međutim, samo pet minuta kasnije ruski domaćin je izjednačio. Stijelac je bio Hulk, koji je primio odličan pas saigrača i loptu poslao u mrežu.

Ovaj igrač je na početku drugog poluvremena promašio penal koji je dosuđen nakon igranja rukom Nicolasa Otamendija u kaznenom prostoru. Golman Porta Helton je sjajno pročitao njegovu namjeru.

U nastavku susreta bilo je još nekoliko dobrih prilika za obje ekipe, ali je rezultat ostao nepromijenjen. Nakon osvajanja ovog boda Zenit je ostao na drugom mjestu grupe, sa bodom prednosti u odnosu na trećeplasirani Porto.