0

Željo slavio gostujuću pobjedu na Koševu

Piše: E. Isanović
(Foto: Edin Puzić/Sarajevo-x.com)
Mali gradski derbi Olimpic - Željezničar odigran je večeras na najvećem bh. stadionu. Slavili su gosti rezultatom 1:0, a strijelac je bio Selimović u 78. minuti.

No, krenimo redom. Tim sa Grbavice je težio da popravi dojam nakon osvojenog jednog boda u predhodne dvije utakmice. Do pobjede je došao teškom mukom.

U uvodu treba istaći da su okršaj na Koševu posmatrali gotovo svi prvotimci FK Sarajevo.

Pvu ozbiljniju priliku za "Plave“ bilježimo u 9. minuti. Smajića je zaustavio jedan odbrambeni igrač Olimpica, a Nyema je šutirao i izborio korner.

Stiče se dojam da su "Vukovi“ više brinuli za svoj gol, a preko dugih lopti pokušavali su zaprijetiti Kariću.

Svoj udarac u 20. minuti oprobao je Bešlija, ali je Fejzić bio oprezan.

Nakon pola sata igre probudio se Olimpic. Naime, u 32. minuti Vladavić je sa lijeve strane ušao u šesnaesterac, ali je loše šutirao. U 33. minuti šansa za "Plave“. Zeba je pokušao, ali je Fejzić odlično intervenisao.

Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

Navijači Željezničara zvižducima su ispratili igrače u svlačionicu.

Prvi ozbiljniji napad u nastavku izvode domaći. Rizvanović je dobro prošao preko desne strane, ali je njegov udarac završio pored gola.

U 52. minuti odlična prilika za "Plave“. Bešlija je centrirao, a Vasilić pokušao iz voleja. Fejzić ponovo odlično interveniše.

Dvije minute kasnije pokušao je Vladavić, ali je bio neprecizan.Polovinom drugog poluvremena domaći su preuzeli incijativu što je dodatno iziritiralo navijače Željezničara.

Ipak, Željezničar dolazi u vodstvo u 78.minuti. Strijelac je bio Selimović, nakon dobrog ubačaj sa lijeve strane.

Treba istaći da je nekoliko minuta prije gola crveni karton dobio Adilović.

Utakmica se završila pobjedom tim sa Grbavice od 1:0. Željezničar sada ima sedam bodova, dok "Vukovi“ na svom kontu imaju četiri boda.

Rezultati petog kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

subota: Kozara - Slavija 6:2 Leotar - Velež 0:1 Sarajevo - Čelik 4:2

nedjelja: Rudar - Sloboda 2:0 Travnik - Borac 1:1 - prekid Zrinjski - Zvijezda 4:1 Široki Brijeg - GOŠK 2:0 Olimpic - Željezničar 0:1

1. Sarajevo 5 4 1 0 15:5 13
  2. Velež 5 3 2 0 7:2 11
  3. Borac 4 3 1 0 8:3 10
  4. Široki Brijeg 5 3 1 1 7:3 10
  5. Zrinjski 5 2 2 1 14:11 8
  6. Željezničar 5 2 1 2 9:7 7
  7. Travnik 4 2 1 1 8:7 7
  8. Rudar 5 2 1 2 5:7 7