0

Sloboda bolja od Travnika, remi Čelika i Željezničara

Sarajevo-x.com
Utakmica Sloboda - Travnik (Foto: Darko Zabuš/Fotoservis)
Nakon reprezentativne pauze nastavljena je Premijer liga BiH. Na programu je bilo nekoliko zanimljivih susreta. U 16.30 sati počele su četiri utakmice, a postignuti su sljedeći rezultati: Čelik –Željezničar 1:1, Zvijezda - Olimpic 1:0, Sloboda – Travnik 1:0 i Velež – Široki Brijeg 0:2.

Čelik - Željezničar 1:1

Zenički tim je prije ovoga kola bio na posljednjem mjestu. Stoga je bilo očekivano da od početka krenu snažno ka golu tima sa Grbavice. Već u prvom napadu došli su u vodstvo. Pogodio je Šišić i na neki način iskupio se za autogol koji je postigao na Koševu. Gosti su imali priliku u 16. minuti. No, Ramić nije bio precizan. Tri minute kasnije Šišić ponovo pokušava, ali prebacuje gol Karića.

"Plavi“ su mogli doći do poravnanja u 32. minuti, ali je Jamak nakon kornera pogodio stativu. U 41.minuti odlična prilika za Željezničar. Kvesić je sjajno asistirao za Stanića koji je šutirao glavom i savladao golmana domaćih. No, čist pogodak spasio je Mirsad Bešlija kojeg je lopta pogodila dok je bio u padu. Vodstvom tima sa Bilinog polja završeno je prvih 45 minuta.

Gosti iz Sarajeva konačno su izjednačili u 60.minuti. Pogodio je Jamak. Odmah nakon poravnanja domaći su preuzeli incijativu. U 75.minuti isključen je Čović kod Čelika, tako da su "plavi“ imali igrača više, no, to nisu iskoristili. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

Zvijezda – Olimpic 1:0

Utakmica u Gradačcu ostat će upamćena po izuzetno lošoj posjeti, što nije slučaj kada svoje domaće utakmice igra Zvijezda. Izabranici Dragana Jovića težili su od prvog sudijskog zvižduka da ugroze gol "Vukova“, ali se najviše igralo između dva šesnaesterca.

Ipak, Zvijezda je došla u vodstvo od 1-0 u 33.minuti. Strijelac je bio Halilović, a tim rezultatom otišlo se na odmor

Domaći su i u nastavku krenuli ofanzivno. U 48.minuti pokušao je Husić, ali je bio neprecizan. Zvijezda je igrala vrlo dobro, ali promijene rezultata nije bilo. Ekipa iz Gradačca je pobijedila sa 1:0.

Sloboda – Travnik 1:0

Domaći su naglašavali kako u ovom okršaju žele tri boda. Tako su se i ponašali na terenu. Prvu priliku imao je Slomić koji je šutirao iskosa sa desne strane, ali je bio neprecizan. No, u 29. minuti isti igrač bio je precizan i doveo tim sa Tušnja u vodstvo od 1-0. Asistirao mu je Mešanović.

U nastavku su domaći kontrolisali igru. Nije bilo nekih velikih prilika, iako su "Veziri“ zaprijetili u nekoliko navrata. Sloboda je slavila rezultatom 1:0.

Velež – Široki Brijeg 0:2

Odlični rezultati "Rođenih“ privukli su na stadion oko 3.000 gledalaca. Uvod u meč protekao je u blagoj incijativi Veleža, ali im to nije donijelo ništa konkretno. Gosti su u 8. minuti imali dobru šansu, ali je Wagner nije bio na visini zadatka. Domaći su uzvratili šest minuta kasnije. Šut Velagića sjajno je zaustavio čuvar mreže tima sa Pecare.

Gosti su došli u vodstvo u 33. minuti. Grešku igrača Veleža iskoristio je Ćorić i poentirao za 0-1.Mogli su svoju prednost povećati u 38.minuti, ali je udarac Mišića odbranio Oštraković. Minimalnim vodstvom gostiju otišlo se na odmor.

I u nastavku Široki Brijeg nastavlja napadati. U 53.minuti šutira Zakarić, ali je Oštraković ponovo odbranio. Nakon toga slijedi mnogo bolja igra Veleža. U 60.minuti pokušao je Spahić, ke je Bilobrk fantastično intervenisao. U 67.minuti zbog oštrog starta isključen je Duraković, tako da je Velež ostao sa igračem manje.

Gosti su ovjerili pobjedu u 83.minuti kada je pogodio Roskam za 0-2. To je ujedno bio i konačan rezultat ovog susreta. Rezultati šestog kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Čelik - Željezničar 1:1 Velež - Široki Brijeg 0:2 Zvijezda - Olimpic 1:0 Sloboda - Travnik 1:0 .

1. Sarajevo 5 4 1 0 15:5 13
  2. Široki Brijeg 6 4 1 1 9:3 13
  3. Velež 6 3 2 1 7:4 11
  4. Borac 4 3 1 0 8:3 10
  5. Sloboda 6 3 0 3 4:6 9
  6. Zrinjski 5 2 2 1 14:11 8
  7. Željezničar 6 2 2 2 10:8 8
  8. Travnik 5 2 1 2 8:8 7