0

FOTO / Široki slavio u Travniku, Sloboda teško do tri boda protiv GOŠK-a

Piše: Edin Isanović
Sa utakmice Sloboda-GOŠK (Foto: Darko Zabuš/Fotoservis)
Odigrano je šest utakmice 13. kola Premijer lige BiH. Postignuti su sljedeći rezultati: Travnik-Široki Brijeg 3:5 , Rudar Prijedor -Čelik 0:0 , Olimpic- Kozara 2:0 , Zvijezda – Slavija 4:2 , Borac – Velež 3:0 i Sloboda – GOŠK 2:1.

Travnik- Široki Brijeg 3:5

Zanimljiva utakmica odigrana je na Piroti. Domaći su poveli lijepim golom Badrova već u 5. minuti. Šest minuta kasnije bilo je 2:0. Ovoga puta mrežu gostiju pogodio je Simeunović. Nakon toga Široki je preuzeo incijativu. To su konkretizirali u 27.minuti kada je na 2:1 smanjio Wagner. Isti igrač poravnao je u 35.minuti. Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 2:2. Tim sa Pecare je u nastavku krenuo po kompletan plijen. Zakarić je opasno zaprijetio u 53.minuti kada je pogodio stativu. Ipak, u 64.minuti Ćorić je pogodio za 2:3 i veliki preokret. U 73.minuti Zakarić je postigao i četvrti gol za tim sa Pecare. Deset minuta prije kraja za 2:5 pogodio je Kvesić.Popović je pred kraj meča smanjio na 3:5 što je bio i konačan rezultat.

Rudar Prijedor – Čelik 0:0

Gosti su dosti sa namjerom da igraju ofanzivno. Već u 6. minuti dobru priliku nije iskoristio Jusić. Kasnije je iz izgledne situacije loše šutirao Vršajević, tako da je prvih 45 minuta završeno bez golova. Gosti iz Zenice napadali su i u nastavku. Hadžić je pred kraj meča imao dobru priliku, ali je Tripić bio oprezan. Utakmica je završena rezultatom 0:0.

Olimpic- Kozara 2:0

Vukovi su nakon blijedog dojma na Koševu težili da poprave utisak u dvoboju sa Kozarom. Prvi dio završen je vodstvom od 1:0, a jedini pogodak postigao je Muharemović u 35.minuti. U nastavku su domaći napadali sa namjerom da povećaju vodstvo. Dobru šansu u 62.minuti nije iskoristio Raščić. Ipak, Pljevljak je u posljednjim trenucima meča pogodio za konačnih 2:0.

Zvijezda – Slavija 4:2

U Gradačcu je odigrana utakmica sa mnogo golova. Gosti su poveli već u 1.minuti preko Moranjkića (autogol). Ipak, nekoliko minuta kasnije izjednačio je Đelmić. Igrao se 27.minut kada je Ristić domaće doveo u vodstvo. Hamzić je u 39. minuti povećao na 3:1, dok je Đelmić postavio konačan rezultat prvog dijela 4:1. Zadovoljni visokim vodstvom domaći su u nastavku igrali defanzivnije. U sudijskoj nadoknadi Todorović je smanjio na 4:2.

Borac – Velež 3:0

Aktuelni prvak BiH ekipa banjalučkog Borca napala je Velež iz svih raspoloživih oružja u nadi da dođu do kompletnog plijena. Ipak, nisu iskoristili nekoliko prilika, pa se na odmor otišlo kod nepopularnog rezultata 0:0. Otpor gostiju slomljen je u 73.minuti kada je Oštrakovića matirao Stajić za 1:0 i veliko slavlje igrača Borca. Pet minuta kasnije Krunić je povećao na 2:0. Isti igrač postavio je konačnih 3:0 u 86.minuti.

Sloboda – GOŠK 2:1

Tuzlaci su u meč sa timom iz Gabele ušli pod imperativom pobjede. Ikaso su u prvih 45 minuta stvorili nekoliko prilika rezultat se nije mijenjao. No, u nastavku je tim sa Tušnja krenuo još snažnije. To je urodilo plodom već u 47.minuti kada je poentirao Slomić za 1:0. Slavlje domaćih nije dugo trajalo. U 60.minuti sjajan pogodak postigao je Bošnjak za 1:1. Međutim, Jasmin Memišević u 73.minuti dovodi Slobodu u vodstvo od 2:1. To je bio konačan rezultat. Izuzetno važna pobjeda Slobode.

1. Široki Brijeg 13 10 2 1 25:5 32
  2. Željezničar 12 8 2 2 28:10 26
  3. Sarajevo 12 8 2 2 25:9 26
  4. Borac 13 7 2 4 21:13 23
  5. Zrinjski 12 5 5 2 21:15 20
  6. Olimpic 13 6 2 5 19:13 20
  7. Velež 13 4 3 6 14:18 15
  8. Rudar 13 4 3 5 10:17 15