0

FOTO / Željo deklasirao Slobodu, Široki teškom mukom pobijedio Kozaru

Piše: E. Isanović
(Foto: Edin Puzić/Sarajevo-x.com)
U posljednje dvije utakmice 9. kola Premijer lige BiH Željezničar je savladao Slobodu 4:0, dok je Široki Brijeg teškom mukom probio bunker Kozare i slavio rezultatom 1:0. Ovim trijumfom tim sa Pecare ponovo je zauzeo lidersku poziciju.

Željezničar – Sloboda 4:0 "Plavi" su nastavili uspješan niz. Sloboda je deklasirana sa 4:0.

Već u 8.minuti bilo je 1:0. Zeba je sjajno asistirao za Selimovića koji matira Mujkića. Četiri minute kasnije na 2:0 povećao je Adilović. Asistirao je Jamak.

U 20. minuti Zeba ponovo proigrava Selimovića koji je ovaj put bio neprecizan. Igrao se 25. minut kada su gosti zaprijetili. U odličnoj prilici našao se Halilović. No, Gušo je odbranio njegov udarac. Debakl Slobode nagovijestio je Zeba u 44. minuti kada je postigao sjajan pogodak iz slobodnog udarca.

No, to nije bio konačan rezultat prvog dijela. Samo nekoliko trenutaka kasnije Čolić je odlično centrirao, a Adilović glavom pogodio za 4:0. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

U 53. minuti Slomić u izglednoj prilici, ali Gušo opet brani i pokazuje da je u izvanrednoj formi. Deset minuta kasnije Ramić, koji je zamijenio Adilovića, nije uspio savladati Mujkića.

U 82. minuti Čolić se našao u dobroj prilici, ali je čuvar mreže Slobode dobro intervenisao.

Rezultat se do kraja meča nije mijenjao.

Široki Brijeg – Kozara 1:0

Na krilima pobjeda protiv Sarajeva u prvenstvu i Slavije u kupu, tim sa Pecare je u lijepom raspoloženju dočekao Kozaru. Domaći prvu priliku stvaraju u 11. minuti, ali je Varea neprecizan. Igrao se 16. minut kada su prvo Roskam, a potom i Brekalo slabo reagovali.

Golman Kozić je i u 27. minuti dobro intervenisao i odbranio udarac Varee. U 33. minuti zaustavio je šut i Marciana. U posljednjim trenucima prvog dijela Roskam je pokušao glavom, ali je lopta otišla preko gola. Izabranici Vlade Jagodića izdržali su sve atake u prvih 45 minuta.

Nastavak je donio očekivan pritisak domaćih. U 55. minuti Ivanković dobro centrira, Ješe šutira, ali ponovo brani golman Kozare. Osam minuta kasnije, novi uzdasi na tribinama. Pokušao je Ivanković, ali lopta odlazi iznad gola.

Odličnu priliku propustio je Varea u 70. minuti kada je glavom prebacio gol gostiju. Kozara je prvi put zaprijetila osamnaest minuta prije kraja. No, Gnjatić šutira glavom pored gola.

Bunker gostiju probijen je u 76. minuti kada je pogodio Brekalo, nakon skraćenog kornera. Rezultatom 1:0 okončana je ova utakmica.

Rezultati devetog kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

subota:

Leotar - Čelik 0:0

Rudar - Sarajevo 1:2 Travnik - Slavija 3:0

nedjelja:

Olimpic - GOŠK 0:0 Zvijezda - Borac 2:0 Zrinjski - Velež 1:0 Široki Brijeg - Kozara 1:0 Željezničar - Sloboda 4:0

1. Široki Brijeg 9 7 1 1 16:3 22
  2. Sarajevo 9 6 1 2 21:8 19
  3. Željezničar 9 5 2 2 18:8 17
  4. Borac 9 5 1 3 14:11 16
  5. Zrinjski 9 4 3 2 18:13 15
  6. Velež 9 4 2 3 11:7 14
  7. Olimpic 9 3 2 4 12:10 11
  8. Leotar 9 3 2 4 8:9 11