0

Željezničar slavio protiv Rudara rezultatom 3:0

(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U pretposljednjoj utakmici 2. kola Premijer lige BiH na stadionu "Grbavica" je odigran susret između Željezničara i Rudara iz Prijedora. "Plavi" su golovima Adilovića, Savića i Zebe zasluženo slavili rezultatom 3:0.

Prvu priliku za vodstvo je Željezničar imao preko Bešlije u 12. minuti, ali je golman gostiju Tripić odbranio njegov udarac. Nakon pokušaja Bešlije su uslijedile odlične prilike za Kvesića, Selimovića, Smajića i Bogičevića, no, gola nije bilo. S druge strane je Pantić propustio stopostotnu priliku da u finišu prvog poluvremena donese prednost Rudaru. Uprkos brojnim prilikama u prvom dijelu susreta, rezultat je na poluvremenu glasio 0:0. Treba istaći da je golman gostiju Tripić glavni "krivac" što Željezničar nije postigao pogodak. Sjajnim je reakcijama u nekoliko navrata sačuvao svoju mrežu.

U drugom poluvremenu je Bešliju zamijenio Adilović, koji se za ukazanu priliku odužio pogotkom u 47. minuti. Zeba je centrirao, a Selimović proslijedio loptu do Adilovića, koji je napokon matirao Tripića. Nakon vodećeg gola, domaći su nastavili napadati na gol Rudara. Adilović u 55. minuti nije imao sreće, pa promjene razultata nakon njegovog pokušaja nije bilo.

Selimović je makazicama pokušao u 66. minuti, ali nije bio uspješan. No, upornost igrača Željezničara se isplatila u 66. minuti kada je na asistenciju Selimovića pogodio Savić. Dvije minute kasnije je opasno zaprijetio Zeba, čiji je šut završio pored desne stative Tripićevog gola. Priliku za treći gol Željezničara je propustio Stanić u 72. minuti. Ponovo je na visini zadatka bio Tripić. Golmana Rudara je ipak u 75. minuti savladao Zeba. Nakon trećeg gola "plavih", Stančeski je pokušao postići i četvrti udarcem iz daljine. Lopta je ovog puta pogodila prečku. U finišu susreta još jednom je pokušao Zeba, ali je njegov udarac zaustavio Tripić. Golman Rudara je uprkos tri primljena gola među najboljim pojedincima utakmice. Sjajnim je intervencijama spriječio igrače Željezničara da mrežu Rudara napune do vrha. "Plavi" su ostvarili prvu pobjedu u novoj sezoni nakon što su prije sedam dana izgubili na Pecari od Širokog Brijega.

U nedjelju se igra posljednji susret 2. kola Premijer lige, a sastaju se GOŠK i Sarajevo.

2. kolo Premijer lige:

Željezničar - Rudar Prijedor 3:0 (Adilović 47., Savić 66., Zeba 75.)

Rezultati susreta drugog kola nogometne Premijer lige BiH:

Olimpic - Travnik 1:2 Zvijezda - Široki Brijeg 0:2 Sloboda - Kozara 1:0 Velež - Slavija 3:0 Čelik - Zrinjski 1:3 Borac - Leotar 3:1 Željezničar - Rudar 3:0

1. Velež 2 2 0 0 5:1 6
  2. Borac 2 2 0 0 4:1 6
  3. Široki Brijeg 2 2 0 0 4:1 6
  4. Zrinjski 2 1 1 0 5:3 4
  5. Travnik 2 1 1 0 4:3 4
  1. Željezničar 2 1 0 1 4:2 3
  2. Sarajevo 1 1 0 0 2:1 3
  3. Sloboda 2 1 0 1 2:2 3