0

Željezničar - Sarajevo 1:0, navijači se obračunali kamenjem (VIDEO)

Pišu: E. Isanović i E. Gorinjac
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U okviru 13.kola Premijer lige BiH Željezničar je minimalnim rezultatom 1:0 savladao gradskog rivala Sarajevo.

Početak je protekao u ispitivanju snaga. Sarajevo je prvo zaprijetilo preko kapitena Torlaka, ali je Gušo bio oprezan.

Nyema je u 15. minuti oprobao svoj šut, ali je lopta otišla preko gola. Najbolju priliku u prvom poluvremenu bordo tim je propustio u 28.minuti. Haskić je pobjegao odbrani Željezničara, ali je loše šutirao.

Igrao se 34. minut kada su Plavi došli do prednosti od 1:0. Jednu loptu koja je ubačena u šesnaesterac gostiju Zrnanović je nesmotreno zakačio i savladao svog golmana Adilovića.

Lopta u mreži i erupcija oduševljenja Željinih navijača Nakon što je meč nastavljen u dobroj prilici se našao Kojašević, ali umjesto da šutira tražio je jedanaesterac. Sudija Čuić signalizirao je da se utakmica nastavi. Rezultat se do kraja prvog poluvremena nije mijenjao.

Treba istaći da je utakmica, ako i u posljednje vrijeme, bila ispod nivoa.

U nastavku su prvo zaprijetili domaći. Nyema dobro šutirao, ali je Adilović odlično intervenisao. Igrao se 51.minut kada je Obuća izašao sam ispred Guše, ali je bio neprecizan.

Deset minuta kasnije golman Sarajeva Adilović je spasio čist pogodak. Odbranio je šut svog brata Eldina.

Igrao se 74.minut. Eldin Adilović pobjegao je odbrani Sarajeva, u šesnaestercu ga je srušio Čomor. Sudija Čuić pokazao je na jedanest metara i drugi žuti (crveni) karton za Čomora.

Ipak, udarac Zebe odbranio je Adi Adilović. Ostalo je 1:0. Tim sa Koševa do kraja utakmice pokušavao je stići do poravnanja, ali bez uspjeha.

Navijači se obračunali kamenjem

Prilikom izlaska sa stadiona došlo je do kratkotrajnog fizičkog obračuna između simpatizera Sarajeva i navijača Željezničara iza sjeverne tribine. Policija je brzo intervenisala, pa su veći neredi spriječeni.

Kako javlja naš reporter u ovom kratkotrajnom obračunu navijači su i kamenjem gađali jedni druge te palili baklje.

U MUP-u KS tvrde da nije bilo incidenata.

Rezultati utakmica 13. kola nogometne Premijer ligi BiH:

Rudar - Čelik 0:0

Travnik - Široki Brijeg 3:5 Olimpic - Kozara 2:0 Zvijezda - Slavija 4:2 Borac - Velež 3:0 Sloboda - GOŠK 2:1 Zrinjski - Leotar 1:0 Željezničar - Sarajevo 1:0

1. Široki Brijeg 13 10 2 1 25:5 32
  2. Željezničar 13 9 2 2 29:10 29
  3. Sarajevo 13 8 2 3 25:10 26
  4. Borac 13 7 2 4 21:13 23
  5. Zrinjski 13 6 5 2 22:15 23
  6. Olimpic 13 6 2 5 19:13 20
  7. Velež 13 4 3 6 14:18 15
  8. Rudar 13 4 3 5 10:17 15