0

Plavi protutanjali Istočnim Sarajevom, Borac pao u Gabeli

Piše: E. Isanović
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U okviru 12. kola Premijer lige BiH Slavija je u Istočnom Sarajevu doživjela težak poraz od Željezničara (1:5), dok je GOŠK u Gabeli savladao banjalučki Borac (1:0).

Domaći su već nekoliko kola prikovani za dno tabele i dvoboj sa Željom bio je jedan od posljednjih prilika da se priključe luci spasa. Igrao se 13. minut kada je Vukelja bio najprisebiniji u šesnaestercu gostiju i Slaviju doveo u vodstvo od 1:0. Pet minuta kasnije Željezničar je poravnao. Adilović je asistirao za Svraku koje je poentirao za 1:1.

Prvo poluvrijeme završeno 1:1

Nakon toga gosti su imali incijativu. Tako su izabranici Amara Osima u 25. minuti propustili veliku priliku. Bešlija je uposlio Adilovića koji u sitiaciji jedan na jedan nije precizan. Nešto kasnije uzvratili su domaći preko Vukelje, ali im to nije donijelo ništa konkretno. Čuvar mreže domaćih Miloš Kubura sjajno je branio prvih 45 minuta. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:1.

U nastavku su gosti krenuli agresivno što im je već u 48. minuti donijelo vodstvo. Mrežu Slavije pogodio je Smajić za 1:2. Adilović je u 63.minuti ,na asistenciju Jamaka, glavom pogodio za 1:3 i definitivno riješio pitanje pobjednika. Dvanaest minuta kasnije Zeba je po četvrti put matirao Kuburu.No, tu nije bio kraj. U 79.minuti Adilović je postigao i pet gol za Plave.

Tim sa Grbavice se ovim trijumfom probio na drugo mjesto kojeg dijeli sa gradskim rivalom Sarajevom, koji je naredni protivnik Željezničara u prvenstvu.

GOŠK savladao aktuelnog šampiona

Nogometaši GOŠK-a savladali su aktulenog prvaka Borca rezultatom 1:0. Domaći su tokom cijele utakmice dominirali terenom, a najbolji pojedinac meča bio je Mahir Karić.

On je u 32.minuti postigao lijep pogodak za GOŠK. Naime, oslobodio se svog čuvara i rutinski matirao Avdukića. Tim rezultatom otišlo se na odmor. U nastavku su izabranici Milomira Odovića propustili realizovati nekoliko prilika, a najbolju je propustio Karić koji je pogodio stativu u 78.minuti.

Rezultati utakmica 12. kola nogometne Premijer ligi BiH:

subota: Leotar - Travnik 1:1 Velež - Zvijezda 1:1 Kozara - Zrinjski 0:0 Široki Brijeg - Rudar 3:0 Sarajevo - Olimpic 2:0

nedjelja: Slavija - Željezničar 1:5 GOŠK - Borac 1:0 Susret Čelik - Sloboda odgođen je za 16. novembar.

1. Široki Brijeg 12 9 2 1 20:3 29
  2. Željezničar 12 8 2 2 28:10 26
  3. Sarajevo 12 8 2 2 25:9 26
  4. Zrinjski 12 5 5 2 21:15 20
  5. Borac 12 6 2 4 18:13 20
  6. Olimpic 12 5 2 5 17:13 17
  7. Velež 12 4 3 5 14:15 15
  8. GOŠK 12 3 5 4 8:10 14