Nova tri boda
0

Željezničar slavio protiv Olimpika

Sarajevo-x.com
Željezničar je na stadionu Grbavica rutinski savladao gradskog rivala Olimpik rezultatom 2:0 čime je zadržao lidersku poziciju na tabeli.

Prvi pogodak za "plave" postigao je Popović u 20. minuti.

Inicijativa i bolja igra pulena Amara Osima pretvoran je u novi pogodak samo pet minuta kasnije kada je Višća neometan savladao golmana Olimpika Fejzića.

U drugom poluvremenu utakmica se igrala nešto manjim intenzitetom, a najveću priliku propustio je Alimanović koji je pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa domaćeg gola.

U ostalim susretima odigranim danas, Široki Brijeg je savladao Čelik sa 2:1. Gosti iz Zenice su vodili sa 1:0, ali su domaćini uspjeli preokrenuti rezultat i osvojiti tri vrijedna boda.

Borac je rutinski savladao Modriču u Banjoj Luci rezultatom 4:0.

Rezultati susreta 27. kola nogometne Premijer lige BiH:

subota: Rudar - Velež 2:0 Zvijezda - Leotar 5:0 Sloboda - Travnik 2:1

nedjelja: Slavija - Sarajevo 0:4 Zrinjski - Laktaši 2:0 Borac - Modriča 4:0 Široki Brijeg - Čelik 2:1 Željezničar - Olimpik 2:0

1. Željezničar 27 17 5 5 45:18 56
  2. Borac 27 17 2 8 37:22 53
  3. Široki Brijeg 27 14 6 7 41:24 48
  4. Sarajevo 27 13 6 8 38:23 45
  5. Zrinjski 27 13 6 8 40:28 45
  6. Velež 27 11 4 12 39:31 37
  7. Rudar 27 11 4 12 24:25 37
  8. Leotar 27 11 4 12 27:40 37