Preskočili i Vrapčiće
0

Željo napravio veliki korak ka tituli prvaka BiH

Sarajevo-x.com
Golovima Kerle i Bučana Željezničar je u okviru 26. kola Premijer lige BiH prošao neugodno gostovanje u Vrapčićima osvojivši sva tri boda. Ova pobjeda veliki je korak Želje ka tituli prvaka BiH. Sad ponovo imaju tri boda više od jedinog konkurenta, banjalučkog Borca.

Sarajevski "plavi" su već u 9. minuti preko Kerle došli u vodstvo protiv Veleža. Posao je u 80. minuti završio Bučan koji je nakon kontre po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i snažnim udarcem iskosa pogodio gornji desni ugao golmana Hadžiđulbića.

Gostujuće pobjede zabilježile su i ekipe prijedorskog Rudara i Širokog Brijega, koji su slavili u Modriči, odnosno u Trebinju.

Rudar je do pobjede došao golovima Žerića i Gašića, a domaća Modriča, koja je ovim porazom trasirala put ka nižem rangu, uspjela je samo smanjiti na 1-2, preko Savkića.

Široki je golom Varee poslije asistencije Hrgovića napravio veliki posao u Trebinju, savladavši ekipu Leotara rezultatom 1-0. Širokobriježanima su bodovi bili prijeko potrebni budući da se s ekipama Sarajeva i Zrinjskog, čiji meč je počeo u 19 sati, bori za izlazak na evropsku scenu u idućoj sezoni.