Premijer liga, 22. kolo
0

Pobjede Sarajeva i Željezničara

Piše: E. Isanović
Nogometaši Željezničara ostvarili su vrlo bitnu pobjedu danas u Prijedoru protiv Rudara u borbi za titulu prvaka naše zemlje. Slavili su s uvjerljivih 2-0. Sarajevo na stadionu "Asim Ferhatović Hase" nije imalo većih problema protiv Leotara.

Tim sa Koševa prekinuo je crnu seriju od tri uzastopna gostujuća poraza. U okviru 22. kola Premijer lige BiH bordo tim je savladao trebinjski Leotar 3-0.

Već iz prve akcije domaći vode. U 3. minuti mat u tri poteza. Avdić proigrava Jahovića koji asistira Alenu Škori, a ovaj poentira za 1-0. Treba napomenuti da je najbolji strijelac Sarajeva nakon dugo vremena pogodio protivničku mrežu.

Nakon toga igralo se između dva šesnesterca uz blagu incijativu domaćih. U 32. minuti Belošević iz slobodnog udarca loptu ubacuje pred gol Beraka, ali Dudo nije precizan. U samom finišu prvog dijela, gosti su mogli poravnati.

Naime, Ristović je pobjegao odbrani tim sa Koševa, no njegov udarac zaustavlja Alaim. Na „odbijaner“ natrčava Rašević, ali pomoćni sudija signalizira ofsajd. Rezultatom 1-0 završeno je prvo poluvrijeme.

U nastavku se ništa značajno nije dešavalo do 70. minute kad je Avdić na sjajnu asistenciju Pliske povećao na 2-0. Nekoliko minuta kasnije pokuša je Handžić, ali lopta odlazi preko gola.

Priču je završio Alen Škoro u 83. minuti kada je pogodio za 3-0. Pliska je ponovo bio asistent, a prvi topnik koševskog premijerligaša rutinski je savlado golmana gostiju.

Željezničar je u Prijedoru pobijedio ekipu Rudara sa 2:0 i tako došao do šeste pobjede u proljetnom dijelu prvenstva. Golove za sarajevsku ekipu postigli su Bešlija u 89. i Bekrić u 90. minuti iz penala. Ovim trijumfom Željezničar je ostao na čelu premijerligaške tabele.

Gostujuću pobjedu ostvarila je Zvijezda, koja je slavila nad Modričom rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Hamzić u 8. minuti. Modriči je ovo bio sedmi poraz u proljetnom dijelu prvenstva, dok je Zvijezda pobjedom pobjegla iz zone ispadanja.

Novu pobjedu ostvarili su i nogometaši Slobode, koji su na Tušnju savladali Zrinjski sa 2:0. Golove su postigli Smajlović u 22. i Jogunčić u 83. minuti.

Jedini remi zabilježen je u meču između Travnika i Laktaša, koji je okončan rezultatom 2:2. Travnik je nakon prvih 45. minuti imao prednost od 2:0 zahvaljujući golovima Šiljka (29.) i Dudića (40.). U drugom poluvremenu Laktaši su golovima Tosunovića u 73. i 84. minuti uspjeli doći do izjednačenja.

Velež je u Mostaru golom Čolića savladao ekipu Širokog Brijega, dok je Borac u Banjoj Luci nadigrao ekipu Slavije. Rezultat je bio 3:1 za domaćina.

Rezultati 22. kola nogometne Premijer lige BiH:

Rudar - Željezničar 0:2 Travnik - Laktaši 2:2 Sarajevo - Leotar 3:0 Modriča - Zvijezda 0:1 Sloboda - Zrinjski 2:0 Velež - Široki Brijeg 1:0 Borac - Slavija 3:1