Željezničar – Čelik 4:1
0

Tim sa Grbavice najavio pohod ka vrhu

Piše: Edin Isanović
U posljednjoj utakmici 16. kola današnjeg programa Željezničar je savladao Čelik rezultatom 4-1. Pred oko 7 hiljada gledalaca, među kojima je bilo i nekoliko stotina navijača zeničkog tima gosti bolje otvaraju utakmicu.

Naime, u 4 minuti na asistenciju Purića, Jamak pogađa prečku. Devet minuta kasnije tim sa Grbavice dolazi u vodstvo. Bekrić centrira, a Alen Mešanović glavom poentira za 1-0.

U 21 minuti nekadašnji stanovnik "doline ćupova“, a sada napadač crveno–crnih Emir Obuća opasno prijeti, ali lopta odlazi iznad gola. Šest minuta poslije Bučan se nalazi u izglednoj prilici, ali Bilobrk sjajno interveniše.

Obuća je ponovo zaprijetio u 38 minuti, ali Radošević fantastično brani. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U nastavku je izabranicima Amara Osima trebalo samo šest minuta da udvostruče vodstvo. Opet je pogodio iskusni Mešanović. Ovoga puta napravio je solo-prodor. Vodstvom od 2-0 nisu se zadovoljili domaći.

Nastavili su atakovati ka golu Zeničana. U nekoliko navrata nisu bili precizni. Kazna je stigla u 76 minuti. Dario Purić odličnim šutem smanjuje na 2-1.

Posljednju nadu gostiju ugasio je Bučan kojeg je nesebično proigrao Bešlija za 3-1. Konačnih 4-1 postavio je Lazar Popović u posljednjim trenucima utakmice.

Ovim trijumfom "sarajevski plavi“ najavili su pohod ka vrhu tabele Premijer lige BiH. Rezultati susreta 16. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Travnik - Velež 2:1 Modriča - Olimpik 0:1 Sloboda - Sarajevo 3:1 Borac - Laktaši 1:0 Rudar - Leotar 0:0 Željezničar - Čelik 4:1

U nedjelju igraju Slavija - Široki Brijeg i Zrinjski - Zvijezda.

1. Borac 16 11 1 4 20:10 34
  2. Široki Brijeg 15 10 2 3 27:12 32
  3. Željezničar 16 8 4 4 23:13 28
  4. Sarajevo 16 8 4 4 22:17 28
  5. Velež 16 8 3 5 28:15 27
  6. Zrinjski 15 7 4 4 23:19 25
  7. Leotar 16 7 2 7 14:19 23
  1. Olimpik 16 6 4 6 16:23 22