Sarajevo protiv Modriče 2-0
0

Avdić i Rizvanović presudili gostima

Sarajevo-x.com
U posljednjoj današnjoj utakmici nogometne Premijer lige BiH Sarajevo je na Koševu savladalo Modriču rezultatom 2-0. Nakon uvodnih minuta i ispitivanja snaga promrzle gledaoci kojih je bilo oko 2000 zagrijao je Alen Avdić.

Naime, u 13. minuti najbolje se snašao u šesnaestercu gostiju i pogodio za 1-0. Tri minute kasnije isti igrač pokušava glavom, ali nije bio precizan. Do pred sami kraj prvog dijela nije bilo ozbiljnijih šansi, iako su izabranici Mehmeda Janjoša pokušavali postići drugi pogodak.

U 43. minuti u sjajnoj prilici našao se Faruk Ihtijarević koji iz dva pokušaja nije uspio ubaciti loptu u mrežu. Prvi dio završene je minimalnim vodstvom bordo tima. Svakako treba istaći da su izuzetno hladno vrijeme i loše stanje koševskog travnjaka onemogućavali bolju igru. Sam početak drugog poluvremena protekao u inicijativi Sarajeva. No, nije bilo prave završnice.

U 70. minuti svoj šut oprobao je Hamzagić sa nekih 20 metara. Tripić ponovo odlično interveniše.

Tim sa Koševa dolazi do vodstva od 2-0 u 80. minuti. U kaznenom prostoru gostiju oboren je Muminović. Sudija Almir Čišić pokazao je na jedanaest metara, a siguran realizator bio je Rizvanović. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao.

Za kraj treba napomenuti da su igrači Sarajeva imali gromoglasnu podršku navijača svih 90. minuta. Bordo tim je osvajanjem kompletnog plijena protiv Modričana došao do 31 boda, tri manje od lidera Borca.

Rezultati susreta 17. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Zvijezda - Slavija 2:3 Čelik - Rudar 3:0 Leotar - Borac 2:1 Laktaši - Sloboda 2:0 Sarajevo - Modriča 2:0

U nedjelju igraju: Zrinjski - Travnik, Široki Brijeg - Željezničar i Olimpik - Velež.

1. Borac 17 11 1 5 21:12 34
  2. Široki Brijeg 16 10 2 4 29:15 32
  3. Sarajevo 16 9 4 3 23:14 31
  4. Željezničar 16 8 4 4 23:13 28
  5. Velež 16 8 3 5 28:15 27
  6. Leotar 17 8 2 7 16:20 26
  7. Zrinjski 16 7 4 5 23:20 25