Premijer liga BiH
0

Sarajevo u gradskom derbiju savladalo Olimpik

Sarajevo-x.com
U posljednjoj utakmici 19. kola današnjeg programa Sarajevo je večeras savladalo Olimpik jednim golom razlike, a rezultat je na kraju susret bio 2:1. Bordo tim poveo je već u sedmoj minuti kada je Belošević izveo sjajan slobodan uadarac. U 16 toj minuti već je bilo 2:0. Na uzvanredan centaršut Muminovića poentirao je Ihtijarević.

U 27-oj minuti svoj šut isprobao je Muminović ali nije na najbolji način zahvatio loptu.

Nakon toga nogometaši Olimpika krenuli su agresivnije ka golu Sarajeva, ali je Alaim dobro intervenirao, pa se na odmor otišlo rezultatom 2:0 za tim sa Koševa.

Vukovi su razliku smanjili u 59. minuti kada je bivši igrač Sarajeva Šaranović poslao loptu iza leđa Alaimu. Kako je ranije i obećao, nakon pogotka se nije radovao zbog čega su ga navijači Sarajeva nagradili aplauzom.

Nakon ovoga Olimpik je imao još dvije prilike koje nisu iskorištene.

Sarajevo je teškom mukom u ovoj, ipak, teškoj utakmici odnijelo pobjedu i zabilježilo rezultat 2:1, čime su njihovi navijači bilo vrlo zadovoljni.

Rezultati susreta 19. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Čelik - Sloboda 2:1 Leotar - Modriča 3:1 Laktaši - Velež 3:1 Zvijezda - Rudar 1:0 Široki Brijeg - Borac 0:0 Sarajevo - Olimpik 2:1

U nedjelju igraju: Slavija - Travnik i Zrinjski - Željezničar.

1. Borac 19 12 2 5 24:12 38
  2. Željezničar 18 10 4 4 27:14 34
  3. Široki Brijeg 19 10 4 5 30:18 34
  4. Sarajevo 18 10 4 4 25:16 34
  5. Zrinjski 18 9 4 5 27:20 31
  6. Velež 19 9 3 7 30:19 30
  7. Leotar 19 9 2 8 19:22 29