71

Pogledajte golove Željezničara protiv Metalurga

Nogometaši Željezničara remizirali su 2:2 u revanš utakmici 2. pretkola Evropske lige protiv skopskog Metalurga, čime su ostali bez plasmana u 3. pretkolo.

Željezničar je do vodstva stigao u 16. minuti poslije centaršuta Bajića, nakon čega je jedan od igrača gostujućeg tima pogodio vlastitu mrežu.

Prvih 45 minuta završeno je vodstvom Željezničara 1:0. U drugom dijelu, Željo je udvostručio prednost nakon što je Bajić u 54. minuti nakon asistencije Jamaka pogodio mrežu Metalurga.

Ipak, gosti iz Skoplja u 62. minuti smanjuju rezultat na 2:1, preko Radeskog, nakon čega su krenuli po izjednačenje i izvršili veliki pritisak na igrače Željezničara.

Kapitalizirali su to u 92. minuti kada je Krstve izjednačio na 2:2 iz slobodnog udarca i odveo svoj tim dalje.

Makedonce u 3. pretkolu Evropske lige čeka najvjerovatnije kiparska Omonia, koja iz prve utakmice 2. pretkola protiv podgoričke Budućnosti ima prednost 2:0.

Utakmica Željezničar - Metalurg odigrana je na stadionu Koševo u Sarajevu pred više od 8.000 gledatelja.