13

Željezničar i Široki Brijeg podijelili bodove na Grbavici

Piše: N. J.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Nogometaši Željezničara i Širokog Brijega remizirali su večeras 1:1 u utakmici 2. kola Premijer lige BiH igranoj na Grbavici.

Široki je došao u vodstvo u 15. minuti kada je Wagner glavom pogodio mrežu Željezničara poslije centaršuta Kožulja.

Tim sa Grbavice došao je do izjednačenja u 27. minuti. Strijelac je bio Kosorić nakon kornera koji je izveo Sadiković. Prvih 45 minuta tako je završeno rezultatom 1:1.

U nastavku prvi je zaprijetio Široki, kada je Laštro u 49. minuti poslije kornera pogodio stativu Željinog gola. Pet minuta poslije, igrač Širokog Zakarić je zatresao mrežu, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

U 60. minuti Wagner je imao dobru priliku, ali je nije uspio iskoristiti. Kapiten Željezničara Srđan Stanić našao sa u prilici u 71. minuti, ali je odbrana gostiju intervenisala u posljednjem trenutku.

Gosti su u 80. minuti također stvorili dobru priliku za vodstvo, no Zakarić šutira preko gola.

Sadiković je u 85. minuti dobro šutirao, lopta odlazi pored gola. Željo je u samom finišu imao dobru priliku nakon greške golmana gostiju Solde, bez rezultata.

U posljednjim trenucima Široki Brijeg je mogao do pobjede, no nisu iskoristili priliku za to. Na kraju, rezultat na semaforu glasio 1:1 te su ekipe podijelile bodove iz ovog duela.

Premijer liga BiH, 2. kolo:

Sloboda - Čelik 1:0 Velež - Mladost 0:0 Drina - Zrinjski 1:2 Zvijezda - Travnik 0:0 Vitez - Olimpic 0:1

Radnik - Slavija 0:0 Borac - Sarajevo 1:3 Željezničar - Široki Brijeg 1:1