48

Premijer liga BiH: Velež ponovo poražen na Grbavici, ubjedljiva pobjeda Širokog

Piše: D. K.
Široki Brijeg - Čelik (Foto: Željko Miličević/Klix.ba)
Tri posljednja susreta 11. kola nogometne Premijer lige BiH odigrana su danas. Sve tri pobjede danas su zabilježile domaće ekipe. Željezničar je pobijedio Velež, Široki Brijeg bio je bolji od zeničkog Čelika, a Slavija od Travnika.

Željezničar - Velež 1:0

Sarajevski Plavi danas su na Grbavici dočekali ekipu mostarskog Veleža i zabilježili minimalnu pobjedu od 1:0. Već na samom početku meča gosti su mogli do vodstva nakon dobre prilike u kojoj se u 3. minuti našao Hajdarović.

Isti igrač deset minuta kasnije također je imao dobru šansu, međutim nije je iskoristio. Jedini gol na utakmici postigao je Tomić u 36. minuti. Vrijedi još spomenuti i stativu domaćeg igrača Varee u 87. minuti, ali se rezultat nije mijenjao.

Navijači Veleža punih 26 godina čekaju na trijumf na Željinom stadionu.

Široki Brijeg - Čelik 7:2

Gledaoci su na Pecari danas zaista mogli uživati u prelijepom nogometu. Utakmicu sa čak devet golova odigrali su Široki Brijeg i Čelik, a domaći su slavili sa 7:2. No, da krenemo redom. Na početku meča nije izgledalo dobro po domaće, jer je gostima prednost već u 8. minuti donio Đelmić. Međutim, rezultat se promijenio već u 16. minuti.

Široki je došao do izjednačenja, a strijelac je bio Ćorluka. Široki je u narednih sedam minuta postigao još dva brza gola, te poveo sa 3:1. Strijelci su bili Kožulj u 18. i Mihaljević u 23. minuti. Autogol Markovića u 36. minuti vratio je Čelik u igru.

Međutim, Široki Brijeg u 41. stiže do novog gola i vodstva 4:2. Strijelac je bio Wagner. Rezultatom 4:2 okončano je prvo poluvrijeme. U nastavku domaći su postigli još tri gola. Strijelci su bili Mihaljević u 54., Ćorluka u 66. i Ivanković u 76. minuti.

Slavija - Travnik 1:0

Slavija je na domaćem terenu danas dočekala ekipu Travnika i slavila minimalnim rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Vejnović u 11. minuti susreta.