80

Premijer liga BiH: Željezničar slavio na Tušnju, Široki bolji od Mladosti

Piše: N. J.
Velež - Slavija (Foto: Željko Miličević/Klix.ba)
U terminu od 16 sati odigrano je šest utakmica 8. kola nogometne Premijer lige BiH. Rezultati su sljedeći: Sloboda - Željezničar 1:2, Travnik - Čelik 1:0, Mladost - Široki 0:2, Zvijezda - Radnik 1:1, Velež - Slavija 2:0 i Drina - Vitez 0:0.

Sloboda - Željezničar 1:2

Nakon što je prvih 45 minuta na Tušnju završeno bez pogodaka, Željezničar je u 49. minuti poveo 0:1. Gol je postigao Varea. U 62. minuti prednost gostiju udvostručio je Turković.

Pri rezultatu 2:0 za Željezničar utakmica je bila nakratko prekinuta, jer su navijači Željezničara bacili baklje u publiku, na tribinu na kojoj su bili navijači Slobode. Također, na utakmici je povrijeđen i jedan navijač Željezničara koji je vozilom Hitne pomoći prebačen u bolnicu.

Nakon što su se igrači poslije kratkog prekida vratili na teren, a gostujući navijači napustili stadion, Sloboda je do kraja susreta uspjela postići jedan gol za konačnih 1:2. Strijelac je bio Mujkić.

Travnik - Čelik 1:0

Semir Musić je u 8. minuti doveo domaći tim u vodstvo 1:0. Travnik je od 79. minute igrao sa desetoricom jer je Jusufbašić dobio drugi žuti karton, ali su na kraju uspjeli sačuvati prednost i osvojiti tri boda.

Mladost - Široki Brijeg 0:2

Ivanković je nakon asistencije Ćorluke pogodio za vodstvo gostiju 0:1 već u 1. minuti susreta. U 62. minuti Wagner je doveo Široki u vodstvo 0:2.

Zvijezda - Radnik 1:1

Tim iz Bijeljine je došao u vodstvo u 33. minuti golom Obradovića, a izjednačio je Čović u 44. minuti.

Velež - Slavija 2:0

Utakmica u Vrapčićima je kasnila 15 minuta zato što teren nije bio uslovan za igru zbog velike količine kiše koja je pala uoči utakmice. Intervenisali su mostarski vatrogasci koji su ispumpavali vodu sa terena.

Rođeni su poveli 1:0 golom Zolja koji je zatresao mrežu gostiju u 36. minuti. U 90. minuti Hajdarović je postavio konačnih 2:0 i ovjerio pobjedu Veleža.

Drina - Vitez 0:0

U ovom susretu mreže su mirovale te su ekipe podijelile bodove. Vitez je susret završio sa deset igrača na terenu, jer je u 81. minuti isključen Jurčević.

Od 17 sati na Koševu igraju Sarajevo i Olimpic, dok sutra od 19 sati igraju Borac i Zrinjski.