18

Premijer liga BiH: Željo pobijedio u Bijeljini, remi Čelika i Veleža

Piše: N. J.
Olimpic - Borac (Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Odigrano je pet utakmica 5. kola nogometne Premijer lige BiH koje su počele u 17 sati. Postignuti su sljedeći rezultati: Olimpic - Borac 4:1, Čelik - Velež 1:1, Radnik - Željezničar 1:3, Slavija - Sloboda 2:1 i Travnik - Mladost 1:0.

Čelik - Velež 1:1

Čelik je do prednosti 1:0 protiv Veleža došao u 38. minuti preko mladog Pezera, koji je udarcem sa 20 metara zatresao mrežu gostiju. U nastavku, Velež je već u 47. minuti stigao do poravnanja rezultata 1:1, a u strijelce se upisao Hajdarović, koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena.

Travnik - Mladost 1:0

Nuhić je u 44. minuti doveo Travnik u vodstvo 1:0 protiv Mladosti, što je Travničanima bilo dovoljno za nova tri boda.

Olimpic - Borac 4:1

Olimpic je na Otoci protiv Borca poveo 1:0 nakon što je Brković postigao gol u 36. minuti. Banjalučani u 60. minuti stižu do izjednačenja preko Stokića koji je iz penala pogodio za 1:1. Ipak, Pandža je golom u 78. minuti donio vodstvo Olimpicu 2:1, a na 3:1 povisio je Souza u 82. minuti, na asistenciju Pandže. U posljednjim trenucima susreta Olimpic je postigao i četvrti gol za konačnih 4:1. Strijelac je bio Nukić.

Radnik - Željezničar 1:3

Željezničar je na gostovanju kod Radnika poveo već u 2. minuti golom Bučana, koji je bio precizan sa bijele tačke. Na 2:0 je eurogolom u 58. minuti povisio Sadiković, a za 3:0 pogodio je Tomić u 79. minuti susreta. Radnik je do smanjenja rezultata 3:1 došao u 82. minuti preko Galešića.

Slavija - Sloboda 2:1

Slavija je u Foči upisala tri boda protiv Slobode. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, a domaći tim je u nastavku postigao dva gola za nova tri boda u Premijer ligi BiH. Vejnović je pogodio u 53. minuti, a Prodanović 16 minuta kasnije po ulasku u igru pogađa za vodstvo Slavije 2:0. Počasni gol za konačnih 2:1 Sloboda je postigla preko Mujkića u 89. minuti susreta.

Od 19 sati u Mostaru igraju Zrinjski i Vitez, dok u 20 sati Široki dočekuje Zvijezdu iz Gradačca. Meč Sarajevo - Drina pomjeren je zbog revanš utakmice play-offa Evropske lige koji tim sa Koševa sutra igra protiv Borussije Monchengladbach.

Premijer liga BiH, 5. kolo:

Olimpic - Borac 4:1 Čelik - Velež 1:1 Radnik - Željezničar 1:3 Slavija - Sloboda 2:1 Travnik - Mladost 1:0 Zrinjski - Vitez (19 sati) Široki Brijeg - Zvijezda (20 sati)