1

Zabaleta: City mora popraviti igru, inače možemo zaboraviti na titulu

Pablo Zabaleta
Nogometaš Manchester Cityja Pablo Zabaleta priznao je da ovaj tim mora popraviti igru u gostima, ako želi vratiti naslov prvaka Engleske.

Izabranici Manuela Pellegrinija poraženi su tokom vikenda u gostima kod Sunderlanda 1:0, što im je treća izgubljena utakmica u gostima ove sezone. Ovim je porazom ekipa pala na osmo mjesto tabele, sa šest bodova zaostatka za vodećim Arsenalom.

Zabaleta, koji je ušao u igru protiv Sunderlanda u drugom poluvremenu, ističe da klub ne može sebi dozvoliti da nastavi poraze u gostima u nastavku sezone.

"Imamo još dosta utakmica do kraja, ali kada gubite bodove onako kako smo ih mi izgubili u nedjelju, tada je teško boriti se za titulu", kazao je on, prenose britanski mediji.

Menadžer Manuel Pellegrini je također priznao da je zabrinut zbog ovog poraza, a Zabaleta ističe da se City mora fokusirati isključivo na svoje rezultate i utakmice, ne obazirući se na to kako igraju drugi.