Igranje rukom
49

Xavi ogorčen što sudija Vinčić nije svirao penal za Barcu u 92. minuti i okrivio ga za poraz

E. B.
Nogometaši Intera su sinoć pobijedili Barcelonu u derbiju 3. kola Lige prvaka rezultatom 1:0, a trener katalonskog kluba Xavi Hernandez smatra da je njegova ekipa oštećena za penal u 92. minuti utakmice.

Ousmane Dembele je ubacio loptu s desne strane, Denzel Dumfries je nespretno reagirao i desnom rukom s glave skinuo loptu Ansuu Fatiju u kaznenom prostoru, no sudija Slavko Vinčić se nije oglasio, kao ni njegove kolege iz VAR sobe.

Trener Barce Xavi Hernandez je bio ogorčen Vinčićevom odlukom, a nakon meča je Slovenca okrivio za poraz.

[TWITTER]1577407143581749249[/TWITTER]

"Ljut sam zbog te situacije, radi se o nepravdi. I ranije sam govorio da sudije moraju dati objašnjenja za svoje odluke. Za mene je to bilo čisto igranje rukom, a on mora objasniti svoju odluku. Bili smo bolji, ali to nije bilo dovoljno. Zabrinut sam zbog poraza. Bayern sada ima devet bodova, Inter šest, a mi tri", rekao je Xavi.

Podsjetimo, pobjednički gol za Inter postigao je Hakan Calhanoglu u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.