0

Velež i Olimpic sa po četiri gola osigurali tri boda

Sarajevo-x.com
FK Sloboda - FK Olimpic (Foto: Darko Zabuš/Fotoservis)
FK Velež savladao je NK Travnik rezultatom 4:1, a istim rezultatom (4:1) Olimpic je porazio tuzlansku Slobodu, u utakmicama igranim u okviru 8. kola Premijer lige BiH.

Velež je nakon dva uzastopna poraza uspio doći do kompletnog plijena. Na domaćem terenu savladali su NK Travnik.

Prvi gol u 11. minuti igre postigao je Samir Merzić, dvostruki strijelac (u 37. i 52. minuti) bio je Admir Zolj, a u 55. minuti izvanredan pogodak postigao je Mustafa Kodro koji je loptu poslao u suparnički gol sa nekih 20-ak metara.

Jedini gol za NK Travnik postigao je Elvedin Varupa u 71. minuti igre pogodivši mrežu protivnika sa bijele tačke.

Istim rezultatom (4:1) Olimpic je na Tušnju porazio Slobodu. Slavlje gostima su donijeli Dučić (17), Harba (22), Kapić (28) i Muharemović (49).

Jedini pogodak za domaću ekipu postigao je Rahmanović u 29. minuti igre.

1. Sarajevo 7 5 1 1 19:6 16
  2. Široki Brijeg 7 5 1 1 14:3 16
  3. Borac 7 5 1 1 14:6 16
  4. Velež 8 4 2 2 11:6 14
  5. Zrinjski 7 3 2 2 17:13 11
  6. Željezničar 7 3 2 2 11:8 11
  7. Olimpic 8 3 1 4 12:10 10
  8. Leotar 7 3 1 3 8:8 10