5

Valencia kiksala protiv Las Palmasa, Celta upisala drugi uzastopni poraz

Deportivo slavio protiv Celte (Foto: EPA)
Espanyol savladao Malagu (Foto: EPA)
Valencia je na svojoj Mestalli u 12. kolu Primere iznenađujuće remizirala protiv Las Palmasa (1:1) iako je imala priliku da iskoristi kiks Celte i zauzme četvrtu poziciju na tabeli.

Espanyol je na domaćem terenu sa 2:0 ispratio Malagu i tako joj nanio treći uzastopni poraz. Herman Perez je bio dvostruki strijelac za domaćine, a pogađao je u šestoj i 20. minuti. Za prvi gol mu je asistirao Asensio kojem je to peta asistencija u ligi po čemu zauzima prvo mjesto.

Valencia je ugostila Las Palmas i nakon dvije ubjedljive pobjede protiv Celte Vigo (5:1) i Levantea (3:0) odigrala je neriješeno. Paco Alcacer je donio vodstvo domaćem timu u osmoj minuti i izgledalo je da će Valencia ponovo slaviti sa visokom gol-razlikom. Umjesto toga, upisala je remi pošto je Viera u 57. minuti donio izjednačenje gostima.

Celta Vigo je nakon uvodnih osam kola ove sezone bila neporažena i u tom periodu je slavila i protiv Barcelone na domaćem terenu (4:1). Večeras je upisala treći poraz u posljednje četiri utakmice. Ovog puta savladao ju je Deportivo La Coruna sa 2:0.

Lucas Perez je pogodio 23. minuti, a tri minute kasnije Celta je imala šansu da izjednači. Međutim, Nolito je promašio penal. Konačnih 2:0 autogolom postavio je Jonny u 94. minuti.

Rezultati 12. kola Primere:

Real Sociedad - Sevilla 2:0 Real Madrid - Barcelona 0:4

Espanyol - Malaga 2:0 Valencia - Las Palmas 1:1 Deportivo La Coruna - Celta Vigo 2:0