2

Razigrana Valencia demolirala Celtu na Balaidosu

Valencia je trenutno šesta na tabeli (Foto: EPA)
U drugoj utakmici 11. kola španske Primere Celta Vigo je na svom terenu pretrpjela težak poraz od Valencije. Gosti su slavili sa ubjedljivih 5:1.

Celta Vigo je imala šansu da se eventualnom pobjedom izjednači na vrhu tabele zajedno sa Real Madridom i Barcelonom koji imaju po 24 boda. Međutim, umjesto utrke sa divovima španskog nogometa Celta je izgubila korak i to na gorak način.

Njihov protivnik pred ovaj meč je imao sjajan defanzivni učinak. Naime, Valencia je primila  samo sedam pogodaka u 10 utakmica Primere ove sezone, a to je najbolji učinak Šišmiša još od sezone 2003/04.

Valencia je stigla do vodstva u 13. minuti preko Paca Alcacera, ali samo 11 minuta kasnije izjednačio je Fenrnandez. Do kraja poluvremena gosti su postigli još jedan pogodak, a strijelac je bio Dani Parejo u 45. minuti. Parejo je prelijepo pogodio iz slobodnog udarca što je bio njegov četvrti pogodak iz slobodnih udaraca od početka pošle sezone po čemu je najbolji igrač Primere.

Odmah na početku drugog dijela drugi gol na utakmici postigao je Paco Alcacer, a u 64. minuti na velikih 4:1 povisio je ponovo Dani Parejo. Konačnih 5:1 postavio je Shkodran Mustafi u 79. minuti.

Celti je ovo prvi put nakon marta 2004. godine i poraza od Espanyola (5:1) da primi pet pogodaka na domaćem terenu.

Rezultati 11. kola Primere:

Las Palmas - Real Sociedad 2:0 (Viera, Araujo) Celta Vigo - Valencia (Fernandez - Paco dva puta, Parejo dva puta, Mustafi)