0

Atletico Madrid nadigrao Valenciju u derbiju 9. kola Primere

Jackson Martinez postiže prvi pogodak (Foto: EPA)
Atletico je na Vicente Calderonu nadigrao Valenciju u derbiju devetog kola španske Primere rezultatom 2:1. Pogotke za domaćina postigli su Jackson Martinez i Yannick Ferreira, dok je Paco Alcacer bio strijelac za goste.

Domaći tim je zaprijetio već u petoj minuti, no Koketov šut brani sjajno Jaume Domenech.

Martinez je postigao pogodak u 32. minuti na asistenciju Luisa Filipea, koji je poslao dugu loptu, a dvojica igrača Valencije su neshvatljivo pogriješila, te Martinezu nije bilo teško pogoditi za 1:0.

Tri minute poslije Martinez šutira, ali Domenech odbija loptu u korner. Nakon kornera Diego Godin šutira glavom, a neko od odbrambenih igrača Valencije izbija loptu sa gol-linije.

Na 2:0 povisio je Ferreira, koji je sa dvadesetak metara pogodio desni donji ugao Domenecha u 40. minuti.

Prvu priliku u drugom poluvremenu vidjeli smo u 68. minuti kada Antoine Griezmann šutira malo pored lijeve stative.

Pogodak za Valenciju postigao je Paco Alcacer u 72. minuti iz penala kojeg je skrivio Godin.

U 77. minuti Juanfran se zamalo upisao u strijelce. Svi na stadionu su već vidjeli loptu u mreži, ali Domenech čudesnom intervencijom spašava goste.

Rezultati devetog kola: Celta - Real Madrid 1:3, Granada - Betis 1:1, Sevilla - Getafe 1:1, Malaga - Deportivo 2:0, Levante - Real Sociedad 0:4, Las Palmas - Villareal 0:0, Barcelona - Eibar 3:1, Atletico Madrid - Valencia 2:1. Sutra: Athletic Bilbao - Gijon.