0

Real Sociedad savladao Sevillu, Krychowiak tragičar meča

Slavlje igrača Real Sociedada (Foto: Twitter/Real Sociedad)
U prvoj utakmici 12. kola španske Primere Real Sociedad je savladao Sevillu kod kuće rezultatom 2:0.

U 12. minuti mreža domaće ekipe se zatresla, no pogodak Cire Immobilea je poništen zbog navodnog ofsajda. Sevillini igrači su protestvovali, no arbitar Antonio Mateu Lahoz nije promijenio svoju odluku.

Na prvi pogodak čekalo se do 73. minute, kada Krychowiak nesmotreno reaguje i glavom namješta loptu Imanolu Agirretxeu na volej.

Samo četiri minute kasnije ponovo je Krychowiak u centru pažnje. Još jednom, na potpuno isti način reaguje i loptu pored nemoćnog Rica Xabi Prieto posprema u mrežu za konačnih 2:0.

Real Sociedad se ovom pobjedom popeo na 14. mjesto sa 12 bodova, dok je Sevilla ostala na 10. mjestu sa 15 osvojenih budova.