2

Primera: Espanyol doživio težak poraz od Real Sociedada

U utakmici 23. kola španske Primere Espanyol je ugostio ekipu Real Sociedada. Gosti su upisali ubjedljivu pobjedu rezultatom 5:0.

Nogometaši Sociedada su sjajno otvorili utakmicu i poveli u 5. minuti golom Jonathasa, koji je s ruba šesnaesterca prebacio golmana Espanyola Arlauskisa.

Već u 8. minuti je bilo 2:0, a drugi pogodak za Real Sociedad je postigao Carlos Vela, koji je lobovao Arlauskisa nakon što mu je loptu dodao Pardo. To je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice su gosti nastavili s odličnom igrom i u 53. minuti povisili svoje vodstvo na 3:0. Strijelac je nakon druge asistencije Parda bio Oyarzabal.

Za uvjerljivih 4:0 pogodio je Reyes u 55. minuti, a svoju treću asistenciju upisao je Pardo.

Espanyol je igrao veoma loše, a jednu od rijetkih prilika propustio je Burgui u 68. minuti kada je iz dobre pozicije u šesnaestercu šutirao pored gola.

Konačnih 5:0 za Real Sociedad postavio je Jonathas u 90. minuti.

Nakon večerašnje pobjede Real Sociedad se nalazi na 11. mjestu sa 27 bodova, a Espanyol je 17. sa 22 osvojena boda.