(Foto: I. L./Klix.ba)
U 24. kolu WWin lige Bosne i Hercegovine na stadionu Grbavica sastali su se Željezničar i Velež, a tekstualni prijenos meča mogli ste uživo pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Željezničar - Velež 0:1

90' - Igrat će se sudijska nadokanda od pet minuta.

86' - Željezničar drži loptu u svom posjedu, ali bez prave ideje.

81' - Mnogo je prekida, a vremena sve manje za Želju da izbjegne čak 15. poraz u sezoni.

76' - Nervoza s obje strane postaje sve veća. Pogotovo je to izraženo kod domaćih koji burno reaguju na svaku sudijsku odluku dok očajnički pokušavaju doći do gola.

74' - Čak tri nogometaša Veleža žale se na povrede. U međuvremenu Haračić i Štilić ulaze u igru u redovima Željezničara, a u igri su Amoah i Boljević.

71' - Dobar napad Željezničara, ali Drljo je šutirao preko gola.

69' - Krpić je pao u kaznenom prostoru, ali nije bilo penala. Žestoki protesti nogometaša Željezničara.

65' - Pritisak Željezničara nakon primljenog gola. Pokušao je Mekić udarcem iz daljine, ali Hadžikić je siguran.

59' - Mekić je u igri umjesto Cavnića.

Željezničar - Velež 0:1 (Halilović 54')

54' - GOOOOOOOL! Velež vodi 1:0. Nakon duge akcije strijelac je Dino Halilović. Haskić je ubacio s desne strane, a igrač koji je ušao u igru pogodio je za veliko slavlje gostiju.

48' - Velež je bolje ušao i u drugo poluvrijeme. Suljić je izblokiran nakon jednog prodora, a ni nakon kornera nije bilo opasnosti.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

Željezničar - Velež 0:0

41' - Boljević je šutirao iskosa iz slobodnog udarca, ali lopta je prohujala pored stative gola Veleža. Željo je propustio nekoliko dobih šansi u finišu prvog poluvremena.

37' - Sada je i Drljo uputio dobar prizeman šut, ali Hadžikić je odbranio i izbacio loptu u korner.

36' - Boljević je pokušao lukavo iskosa, ali njegov udarac je otišao pored gola.

33' - Najbolja šansa na utakmici! Pršeš je katastrofalno pogriješio nakon čega je Krpić uposlio Radovca, a udarac nekadašnjeg igrača Veleža sa 16 metara iskosa sjajno je odbranio Hadžikić.

32' - Sada je žuti karton dobio i Samir Radovac.

28' - Igra se uglavnom na sredini terena i prilično oprezno.

24' - Žuti karton za Marina Galića.

23' - Opasan napad Veleža! Haskić je ostavio loptu za Suljića koji je sa distance šutirao preko gola.

20' - Jedan od najboljih igrača Veleža Edo Vehabović ne može nastaviti utakmicu zbog povrede. U igri je Dino Halilović, a ovo je veliki hendikep za Rođene.

16' - Slaba utakmica za sada na Grbavici, bez naročitog tempa. Vehabović se žali na povredu.

12' - Prva šansa na utakmici! Drljo je ubacio, a Krpić glavom iz teške pozicije šutira pored gola.

8' - Udarac Šikala iz daljine, ali lopta ide daleko pored gola.

5' - Nešto bolji početak Mostaraca koji imaju blagu inicijativu.

1' - Počela je utakmica na Grbavici.

19:55 - U oba duela ove sezone Velež je bio bolji od Plavih. I u Mostaru i u Sarajevu bilo je 1:0 za Rođene.

19:50 - Glavni sudija utakmice je Elvedin Topuzović iz Tuzle, pomoćnici su Stefan Tešanović iz Istočnog Sarajeva i Arnel Novalič iz Doboja.

Četvrti sudija na večeršanjoj utakmici je Dražen Marić iz Bijeljine, a delegat je Vahidin Lušija iz Busovače.

19:45 - Trener Veleža Dejan Klafurić istakao je da je pauza dobrodošla Rođenima da konsoliduju redove nakon nekoliko slabih izdanja.

"Pauza nam je dobrodošla. Napravili smo dva trenažna mikrociklusa i obnovili fizičke kapacitete. Naravno, uz to smo radili na taktici. Moram pohvaliti igrače za izvrstan pristup radu, posvećenost i profesionalnost. Stvarno su dobro odradili ove dane iza nas", započeo je Klafurić.

“Te utakmice nas sve vesele. To nam je dodatni motiv i izazov svima nama. Ne predviđam ništa jer nisam prognozer, nego trener. Idemo na pobjedu, kao i svaku utakmicu. Fokusiramo se na Želju. Veselimo se jer igramo na kultnom stadionu i što je to derbi koji traje već desetljećima. Naravno, svima nama je dodatni motiv igrati takve utakmice", najavio je hrvatski stručnjak, pa nastavio:

"Željo se pojačao, a i prije su imali jak kadar. Igraju puno organizovanije, disciplinovanije, taktički puno bolje u obje faze i dovelo ih je to do dobrih rezultata, pogotovo u derbiju protiv Sarajeva. Zapravo je čudno da se nalaze na tabeli tamo gdje jesu, jer po kvaliteti zaslužuju bolje".

19:40 - Željezničar u ovoj utakmici biti lišen uslgua Stefana Radinovića, Haruna Karića te Amera Hiroša koji su kartonirani dok će Veležu nedostajati Saša Domić iz istog razloga.

Osim toga Velež je bez povrijeđenih Guliashvilija i Čaića.

19:35 - Trener Željezničara Bruno Akrapović očekuje tešku utakmicu.

"Očekujemo poslije pauze jednu interesantnu utakmicu protiv ekipe koja je bila u krizi, ali su izašli iz nje zahvaljujući posljednjoj pobjedi. Nas čeka jedna teška utakmica protiv ekipe koja zna iznijeti loptu, koja zna šta radi, taktički igraju ofanzivan nogomet na što mi treba da pariramo ofanzivom tako da se nadam da će za nas biti uspješna utakmica iako imamo mnogo problema kako sastaviti ekipu. Ipak, gledamo pozitivno prema utakmici i nadamo se da ćemo pokazati naše pravo lice", rekao je Akrapović te dodao:

"Od tih koji nedostaju se može jedna dobra ekipa složiti. Od prve utakmice koju smo igrali na proljeće nam nedostaje pet igrača, jačim ekipama je problem kada im nedostaju dva igrača, a nama fali pet. Nije laka situacija, nezavidna je, ali rekao sam igračima da meni niko ne fali, a ako vama neko fali onda se otkazujete od odgovornosti, zadatka i upornosti da se pokažete u prvih jedanaest. Odgovorili su pozitivno, radili smo naporno i mislim da ćemo naći pravih jedanaest. Imam jednu ili dvije dileme i mislim da ćemo pokazati pravo lice".

19:30 - Utakmica je od velikog značaja za oba tima s obzirom da se Željezničar grčevito bori za opstanak, dok Rođeni traže bodove koji bih ih približili izlasku na evropsku scenu.

19:30 - Poznati su i sastavi timova:

Željezničar: Muftić, Cavnić, Cocalić, Krpić, Drljo, Mijić, Boljević, Galić, Amoah, Selimović, Radovac.

Velež: Hadžikić, Oreč, Pršeš, Hrkač, Suljić, Lohan, Šikalo, Haskić, Šturm, Vehabović, Gholami.

19:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos susreta 24. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine u kojem se sastaju Željezničar i Velež. Susret se igra na stadionu Grbavica s početkom u 20 sati.