0

SP nogometašica: Amerikanke prve finalistice

Nogometašice Sjedinjenih Država prve su finalistice šestog Svjetskog prvenstva koje se održava u Njemačkoj. U prvom polufinalu ove srijede Amerikanke su savladale Francuskinje 3-1.

Sve do deset minuta prije kraja duela Francuska je bila bolja na terenu. Više su Francuskinje napadale i stvarale veći broj prilika, no do tog trenutka, do 80. minute, su imale "tek" 1-1. Povele su SAD-e već u 9. minuti pogotkom Cheney. Nakon toga su Francuskinje pogađale okvir gola, nizale prilike i uspjele izjednačiti u 55. minuti golom Bompastor.

No, u 80. je Wambach glavom poentirala iz blizine (slično kao i protiv Brazila), a taj pogodak je toliko uzdrmao Francusku da su novi pogodak primile samo dvije minute kasnije kada je Morgan postavila konačnih 3-1.

Amerikanke su bile svjetske prvakinje 1991. i 1999. godine, a na posljednjem prvenstvu su osvojile brončanu medalju. U finalu će, pak, igrati protiv pobjednika meča Švedska - Japan.

Francuskinje su, pak, po prvi put izborile polufinale.

SP nogometašica, polufinale: SAD - Francuska 3-1 (Cheney 9, Wambach 80, Morgan 82 / Bompastor 55)