14

Slavija nanijela četvrti poraz Zvijezdi u četiri kola Premijer lige

Piše: J. H.
Zvijezda iz Gradačca je upisala i četvrti poraz ove sezone i to na gostovanju god Slavije. Domaća ekipa pobijedila je rezultatom 3:1.

Crni dani nadvili su se nad gradačačkog premijerligaša koji još uvijek nije osvojio bod u novoj sezoni najelitnijeg nogometnog takmičenja u našoj zemlji.

Da ni u susretu u Istočnom Sarajevu neće bolje proći nego u prethodna tri kola, Zvijezda je osjetila već u petoj minuti kada je Slavija povela zahvaljujući asistentu Karamatiću i strijelcu Dudi.

U nastavku, gosti su pokušali doći do izjednačenja, ali mreža Tomovića nije se tresla.

No, u sudijskom vremenu prvog poluvremena, Slavija je uspjela udvostručiti svoju prednost. Ponovo je asistent bio Karamatić, a Radovanović strijelac. Svoj drugi i treći gol Slavije na današnjoj utakmici Edin Dudo postigao je u 85. minuti.

Ipak, dvije minute kasnije Zvijezda je postigla počasni gol i smanjila na 3:1 zahvaljujući Šmigaloviću. Ovo im je bio prvi gol u novoj sezoni Premijer lige BiH.

4. kolo BHT Premijer lige BiH, rezultati:

Slavija - Zvijezda 3:1 (Dudo 5,85, Radovanović 45/Šmigalović 87) Široki Brijeg - Rudar Prijedor (20:00 sati)