0

Golijada Olimpica na Otoci, slavili i Rudar, Zrinjski, Zvijezda i Velež

Pet utakmica 14. kola BHT Premijer lige odigrano je danas sa početkom u 13:30 sati, a postignuti su sljedeći rezultati: Zvijezda - Travnik 1:0, Olimpic - Slavija 6:0, Rudar - Vitez 2:1, Mladost - Zrinjski 0:2 i Velež - Radnik 5:2.

Ljubitelji nogometa su na stadionu na Otoci u Sarajevu uživali u golijadi nogometaša Olimpica. Vukovi su slavili sa visokih 6:0, a strijelci su bili Durak (u 17. i 66. minuti), zatim Kapić (31.), Okić (39.), Bibić (50.) i Smajić (83.).

Uzbudljivo je bilo i u Mostaru gdje Velež nadmoćno pobijedio Radnik s 5:2. Po dva gola za domaći tim postigli su Okić (11. i 39.) i Rašević (61. i 80.), a jedan gol postigao je Ramović (37.). U listu strijelaca za goste upisali su se Obradović (45.) i Nikić (45. penal).

Tri boda upisala je i Zvijezda pobjedom nad Travnikom, a strijelci su bili Radivojević i Kuduzović.

Zrinjski je slavio u gostima kod Mladosti iz Velike Obarske. Za Rođene su zabili Ščepanović i Bekić.

Rudar je utakmicu protiv Viteza riješio već u prvom poluvremenu. Golovima Mikića u 2. i Stakića u 19. minuti susreta, Rudar je ubilježio vrijedna tri boda.

Rezultati 14. kola nogometne BHT Premijer lige BiH:

Zvijezda - Travnik 1:0 Olimpic - Slavija 6:0 Rudar - Vitez 2:1 Mladost - Zrinjski 0:2 Velež - Radnik 5:2