0

Široki bolji od Čelika, Olimpic od Slavije

Piše: N. J.
Olimpic - Slavija (Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
Dvije utakmice 11. kola Premijer lige BiH odigrane su u nedjelju popodne. Slavili su domaćini, Široki je bio bolji od Čelika, a Olimpic od Slavije.

Širokobriježanima je pobjedu donio Wagner postigavši pogodak u 24. minuti. Zeničanima je posao znatno otežao Damjanović, nakon što je zaradio crveni karton u 35. minuti, te je minimalan poraz bio sve što je Čelik mogao izvući iz ovog susreta.

Ovom se pobjedom Široki zadržao na vrhu premijerligaške tabele, bez obzira na to kako će u kasnijem terminu igrati pratioci Sarajevo i Željezničar.

U drugom susreta Olimpic je na Otoci dočekao tim Slavije. Slavili su domaćini golovima Raščića i Harbe u 66. i 75. minuti, te je na taj način tim iz Istočnog Sarajeva ostao prikovan za dno tabele.

Od 17 sati igraju Zrinjski i Sarajevo, a od 18 Željezničar i Velež.

Rezultati utakmica 11. kola nogometne Premijer ligi BiH:

Gradačac: Zvijezda - GOŠK 0:0 Travnik: Travnik - Kozara 0:0 Prijedor: Rudar - Leotar 2:0 Banja Luka: Borac - Sloboda 4:1, Široki - Čelik 1:0, Olimpic - Slavija 2:0.

Zrinjski – Sarajevo 17:00 sati (prenos na BHT1) Željezničar – Velež 18:00 sati

1. Široki Brijeg 11 7 2 1 17:3 26
  2. Sarajevo 10 7 1 2 22:8 22
  3. Željezničar 10 6 2 2 19:8 20
  4. Borac 11 6 2 3 18:12 20
  5. Zrinjski 10 5 3 2 20:14 18
  6. Olimpic 11 4 2 4 17:11 17
  1. Velež 10 4 2 4 12:10 14