0

Sevilli bod kod Valladolida, Malaga bolja od Getafea

Javi Guerra
Javi Guerra
Nogometaši Seville odigrali su neriješeno 1-1 na gostovanju kod Valladolida u 33. kolu španskog prvenstva.

Domaći su poveli u 41. minuti pogotkom Javija Guerre koji je svladao golmana Seville Andresa Palopa nakon sjajnog dubinskog proigravanja Patricka Eberta. Andalužani su do izjednačenja došli u 62. minuti pogotkom Alvara Negreda s bijele tačke.

Malaga je na svojoj La Rosaledi pobijedila Getafe s 2-1 i zadržala nade da može završiti na četvrtom mjestu koje donosi plasman u kvalifikacije Lige prvaka. No, Andalužani, osim ako im ne bude usvojena žalba, neće sljedeće sezone moći igrati u Evropi budući da ih je UEFA izbacila na godinu dana zbog dugovanja.

Roque Santa Cruz je u 40. minuti donio Malagi vodstvo, a u drugoj minuti nastavka ga je povećao Weligton kojem je iz kornera nabacio Pedro Morales. Poraz Getafea je u 70. minuti ublažio Juan Valera.

Spomenimo i da je Granada nakon devet kola bez pobjede, slavila na gostovanju kod Espanyola s 1-0 pogotkom Nolita. Napredovala je time na 16. mjesto, ali je i dalje čeka teška borba za ostanak.

Primera, 33. kolo:

Espanyol - Granada 0-1 (Nolito 37) Malaga - Getafe 2-1 (Santa Cruz 40, Weligton 47 / Valera 70)

Valladolid - Sevilla 1-1 (Guerra 41 / Negredo 62 - 11m) Real Sociedad - Valencia (kasnije)

1. Barcelona 33 27 4 2 101-35 85
  2. Real Madrid 33 23 5 5 85-31 74
  3. Atletico 33 21 5 7 58-27 68
  4. Real Sociedad 32 15 10 7 57-39 55
  5. Malaga 33 15 8 10 47-38 53
  6. Valencia 32 15 8 9 52-46 53
  1. Betis 32 14 6 12 48-49 48
  2. Rayo Vallecano 33 14 4 15 43-54 46