Primera
2

Teška pobjeda Valencije s igračem više

Nakon dva remija i jednog poraza napokon su pobjedu u Primeri upisali nogometaši Valencije. U meču 28. kola, na Mestalli, popularni Šišmiši su s 3-0 svladali Betis.

Izuzetno teško je do tri boda došla Valencia makar je od 15. minute imala igrača više. Tada je Antonio Amaya, gostujući igrač, napravio penal i dobio crveni karton. Najbolji domaći strijelac Roberto Soldado je postigao pogodak iz penala, svoj 14. ove sezone.

Iako je imao igrača manje, Betis je imao nekoliko super izglednih prilika s igračem manje, ali njegovi napadači nisu znali poentirati i zakomplicirati ovaj meč. Igrač Betisa Paulao je pet minuta prije kraja bio autor autogola za 2-0. Konačni rezultat 3:0 postavio je Jonas.

Ovaj poraz je Betis usporio u lovu na četvrtu poziciju, koja vodi u kvalifikacije Lige prvaka iduće sezone, dok je Valencia došla na dva boda minusa u odnosu na trenutno četvrti Real Sociedad.

Primera, 28. kolo:

Valencia - Betis 2-0 (Soldado 16-11m, Paulao 85-ag) Real Sociedad - Valladolid 4-1 (Griezmann 33, 44, Agirretxe 39, Prieto 48 / Guerra 87)

Getafe - Athletic 1-0 (Borja 7)

Real Madrid - Mallorca 5-2 (Higuain 14, 57, Ronaldo 51, Modrić 54, Benzema 90+2 / Nsue 6, Alfaro 21)

1. Barcelona 27 23 2 2 85-30 71
  2. Real Madrid 28 19 4 5 71-27 61
  3. Atletico 27 18 3 6 48-24 57
  4. Real Sociedad 28 13 8 7 49-3 5 475. Valencia 28 13 6 9 40-40 45
  5. Malaga 27 12 8 7 38-25 44