Primera
0

Betis za 45 minuta "razbio" Malagu

Nogometaši Betisa pobijedili su Malagu 3-0 u meču 25. kola španske Primere, što je klubu iz Seville prva pobjeda nakon 13. januara.

Poslije tog datuma pa do ove nedjelje Betis je u prvenstvu i Kupu kralja odigrao sedam utakmica bez pobjede (tri remija i četiri poraz), ali je zato predstavnika Španije u Ligi prvaka i četvrtu ekipu na tabeli "razbio" za samo 45 minuta.

Nakon prvog dijela Betis je imao 3-0, a prvi je pogodak postignut nakon 40 sekundi. Nakon kornera je najbolje reagovao Jorge Molina i dao gol za 1-0, a isti je igrač u 35. minuti propustio realizovati jedanaesterac, čime bi Betis dodatno šokirao Malagu. Preostala dva gola za domaću ekipu su postigli Mario (28. minuta) i Pabon (45.).

Gosti su od 63. minute ostali s igračem manje kada je drugi žuti karton na utakmici zaradio Ignacio Camacho.

Primera, 25. kolo:

Betis - Malaga 3-0 (Jorge Molina 1, Mario 28, Pabon 45) Atletico Madrid - Espanyol 1-0 (Falcao 38-11m) Rayo Vallecano - Valladolid 1-2 (Amat 72 / Sereno 71, Manucho Goncalves 80) Celta - Granada 2-1 (Iago Aspas 24, Bermejo 81 / Ighalo 28)

1. Barcelona 25 22 2 1 82-28 68
  2. Atletico 25 18 2 5 48-23 56
  3. Real Madrid 25 16 4 5 62-23 52
  4. Malaga 25 12 6 7 37-24 42
  5. Valencia 25 12 5 8 36-37 41
  6. Real Sociedad 25 11 7 7 41-31 40
  7. Betis 25 12 3 10 34-35 39 8 Rayo Vallecano 25 12 1 12 34-43 37
  1. Getafe 25 10 5 10 35-44 35