Primera
0

Poraz Atletico Madrida, pobjeda Malage

U posljednje dvije nedjeljne utakmice 21. kola španskog nogometnog prvenstva Malaga je slavila na gostovanju kod Mallorce 3-2, dok je Athletic Bilbao kod kuće savladao Atletico Madrid 3-0.

Do tek sedme pobjede u sezoni Bilbao je u reprizi prošlogodišnjeg finala Evropske lige savladao Atletico Madrid golovima Mikela San Josea, Markela Susaete i Oscara de Marcosa. Svi su golovi postignuti u drugom poluvremenu, a valja reći kako je favorizirani Atletico Madrid igrao bez svog najboljeg igrača i strijelca Radamela Falcaa (zadnja loža).

Madridskom je sastavu ovo bio četvrti poraz u sezoni, a njihovim je porazom profitirao gradski rival Real koji im se primaknuo na četiri boda zaostatka.

Strijelci za Malagu na Mallorci bili su Javier Saviola, Isco i Nacho Monreal, a andaluzijski je sastav uspio zadržati prednost u posljednjih 20-ak minuta susreta usprkos brojčanom deficitu (isključenje Demichelisa u 72. minuti).

Zanimljivo, Malaga je u susretu realizirala sva tri udarca u okvir gola i pobjedom preskočila Betis na četvrtom mjestu ligaške tabele.

Domaćini mogu žaliti za nerealiziranim prilikama budući su imali čak 18 udaraca više u okvir gola (23-5) od Malage.

Primera, 21. kolo:

Athletic Bilbao - Atletico Madrid 3-0 (San Jose 50, Susaeta 77, Marcos 84) Mallorca - Malaga 2-3 (Victor 27, Dos Santos 71 / Saviola 11, Isco 16, Monreal 62) Barcelona - Osasuna 5-1 (Messi 11, 28-11m, 56, 58, 40 Pedro 40 / Loe 24) Rayo Vallecano - Betis 3-0 (Piti 4-11m, Delibašić 64, Carlos 83) Real Madrid - Getafe 4-0 (Ramos 53, Ronaldo 62, 65, 72-11 m)

1. Barcelona 21 19 1 1 71-24 +47 58
  2. Atlético Madrid 21 15 2 4 42-19 +23 47
  1.  Real Madrid		21	13	4	4	54-20	+34	43

2.  Málaga 21	10	5	6	33-19	+14	35

3. Betis 21 11 2 8 31-33 -2 35
  4.  Rayo Vallecano		21	11	1	9	30-36	-6	34

5.  Valencia 21	10	3	8	30-34	-4	33

6.  Levante 21	10	3	8	26-30	-4	33