Primera
7

VIDEO / Rayo slavio kod kuće protiv Atletica prvi put nakon 1994. godine

Nogometaši Atletico Madrida upisali su peti ovosezonski poraz u Primeri, a svih pet doživjeli su u gostima. Ovog puta bolji od ekipe Diega Simeonea bio je Rayo Vallecano s 2-1.

Bila je to prva domaća pobjeda Rayo Vallecana protiv Atletica od januara 1994. godine kada je bilo također 2-1. Gvinejac Alhassane Bangoura doveo je domaćine u vodstvo nakon manje od tri minute igre u prvom poluvremenu. Bio je to treći pogodak 20-godišnjeg Afrikanca ove sezone.

Trideset minuta kasnije drugi je 20-godišnjak, Brazilac Leo Baptistao, povisio na 2-0 svojim sedmim ovosezonskim pogotkom u svojoj prvoj sezoni u najvišem rangu španskog nogometa, a rezultat se nije mijenjao sve do posljednje minute sudačke nadoknade.

Tada sjajni Kolumbijac Radamel Falcao postiže svoj 19. prvenstveni pogodak, prvi nakon 13. jabnuara i povratka od povrede. No, slaba mu je to utjeha kada je njegov Atletico sada na 12 bodova od Barcelone, a Real zaostaje svega četiri!

Od ostalih rezultata izdvojimo težak domaći poraz Athletic Bilbaa od Espanyola. Bilo je 4-0 za katalonsku ekipu, koja je susret riješila u razmaku od dvije minute drugog dijela. Iako je gubio nakon prvih 45 minuta, Athletic se raspao tek nakon drugog gola u 57. minuti. Svega minuta nakon pogotka Victora Sancheza, Christhian Stuani postiže za 3-0, a konačnih 4-0 postavlja Verdu u 75. minuti.

Primera 23. kolo:

Athletic Bilbao – Espanyol 0-4 (Moreno 28, Victor Sanchez 57, Stuani 58, Verdu 75) Rayo Vallecano – Atletico Madrid 2-1 (Bangoura 3, Leo Baptistao 33 / Falcao 90+5) Zaragoza – Real Sociedad 1-2 (Apono 90+2 11m / Griezmann 11, Agirretxe 32) Barcelona - Getafe 6-1 (Sanchez 6, Messi 13, Villa 58, Tello 79, Iniesta 90, Pique 90+2 / Alvaro 83)

1. Barcelona 23 20 2 1 78-26 +52 62
  2.  Atlético Madrid		23	16	2	5	44-23	+21	50

3.  Real Madrid		23	14	4	5	58-22	+36	46

4.  Málaga		23	11	6	6	36-21	+15	39

1.  Valencia		23	11	4	8	32-35	-3	37

2.  Rayo Vallecano 23	12	1	10	33-39	-6	37

3.  Real Sociedad		23	10	6	7	37-29	+8	36

4.  Real Betis		22	11	2	9	31-34	-3	35