9

Serie A: 19-godišnji Berardi s četiri gola srušio Milan

Slavlje igrača Sassuola (Foto: AFP)
Domenico Berardi, 19-godišnji napadač Sassuola, razbio je Milan postigavši četiri pogotka tokom nedjeljne utakmice.

U susretu19. kola Sassuolo je s 4-3 pobijedio Milan i tako potpuno produbio krizu ugledne ekipe sa San Sira koja nastavlja s blijedim igrama i još gorim rezultatima.

No, malo je ko očekivao neuspjeh Milana i u Reggio Emiliji nakon odrađenih petnaest minuta utakmice. Naime, brzopotezno je Milan poveo 2-0 pogocima Robinha i Marija Balotellija. No, još brže je Milan izgubio sve. Spomenuti Berardi je smanjio u 16., pa izjednačio u 28. minuti, a stigao je do kraja poluvremena zabiti još jednom (41. minuta), te potpuno preokrenuti rezultat do odmora.

Čim su ekipe izašle na teren nezaustavljivi Berardi je zabio još jedan pogodak, svoj tada jedanaesti u sezoni, čime je doveo svoju ekipu u vodstvo 4-2.

Do kraja utakmice je Milan pokušavao na sve načine doći barem do boda, ali je uspio tek preko Montoliva u završnici smanjiti na konačnih 4-3.

Spomenimo i da je za Milan debitirao Keisuke Honda ušavši u igru tokom drugog poluvremena.

Serie A, 19. kolo:

Sassuolo - Milan 4-3 (Berardi 16, 28, 41, 47 / Robinho 9. Balotelli 13, Montolivo 86) Atalanta - Catania 2-1 (Denis 67-11m, Moralez 86 / Leto 89) Cagliari - Juventus 1-4 (Pinilla 21 / Llorente 31, 76, Marchisio 73, Lichtsteiner 80) Verona - Napoli 0-3 (Mertens 27, Insigne 72, Džemaili 76) Roma - Genoa 4-0 (Florenzi 25, Totti 30, Maicon 43, Benatia 52) Torino - Fiorentina 0-0