Serie A: Milan u dvije minute do preokreta, novi kiks Intera

1
2
1
Pazzini je Milanu donio sva tri boda (Foto: AFP)
U sklopu 21. kola prve talijanske nogometne lige Clarence Seedorf upisao je i drugu pobjedu u isto toliko utakmica kao novopečeni trener Milana.
Seedorfova ekipa je doslovno iščupala pobjedu na gostovanju kod Cagliarija, kojeg je savladala s 2-1 u samoj završnici susreta. Domaćini su vodili od 28. minute pogotkom Marca Saua, te su tri boda u džepu imali sve do 87. minute, kada im je najprije Mario Balotelli uzeo dva svojim devetim pogotkom ove sezone. Samo dvije minute kasnije Giampaolo Pazzini je domaćinu uskratio i jedan jedini bod nakon što ga je loptom poslužio Japanac Keisuke Honda.

Bila je to tek sedma pobjeda Milana u ovoj sezoni Serie A, te sada nakon 21 odigrane utakmice drži deveto mjesto i ima po sedam pobjeda, poraza i neriješenih rezultata.

Inter je još jednom razočarao svoje navijače osvajanjem samo boda, ovoga puta protiv slabašne i posljednje s prvenstvene tabele Catanije. Konačan rezultat glasio je 0:0.

Vrijednu je pobjedu upisala Parma, koja je s minimalnih 1-0 bila bolja od Udinesea. Strijelac pobjedničkog pogotka u 35. minuti susreta bio je Amauri, nakon asistencije Antonija Cassana. Parma je pobjedom skočila na sedmo mjesto prvenstvene tabele, na kojem je smijenila Veronu.

Serie A, 21. kolo:

Torino – Atalanta 1-0 (Cerci 60-11m)
Sampdoria – Bologna 1-1 (Gabbiadini 62 / Diamanti 90-11m)
Inter – Catania 0-0
Cagliari – Milan 1-2 (Sau 28 / Balotelli 87, Pazzini 89)
Livorno – Sassuolo 3-1 (Greco 4, Paulinho 11, Benassi 26 / Berrardi 28- 11m)
Parma – Udinese 1-0 (Amauri 35)
Fiorentina – Genoa (kasnije)

Tabela: 1. Juventus 56 (21 utakmica), 2. Roma 50, 3. Napoli 44, 4. Fiorentina 40 (-1), 5. Inter 33, 6. Torino 32, 7. Parma 32, 8. Verona 32, 9. Milan 28, 10. Lazio 28...